Märt Pilme
, reporter
Justin Alston (keskel) tabas kümnest viskest kaheksa ja kogus 17 silma.
Justin Alston (keskel) tabas kümnest viskest kaheksa ja kogus 17 silma. Foto: Lilli Tölp

Pärnu Sadama korvpallimeeskond mängis eile õhtul Pauluse spordihallis sõpruskohtumise Eesti maaülikooli (EMÜ) meeskonna vastu, et pea kolmenädalasel Eesti-Läti ühisliiga pausil mängupraktikat saada. Suvepealinna esindusmeeskond võitis esiliiga kolmandat tiimi kindlalt 103:64.

Pärnu alustas koosseisus Siim-Markus Post, Henri Wade-Chatman, Saimon Sutt, Justin Alston ja Demetre Rivers. Viie minuti möödudes tegi peatreener Heiko Rannula viisiku vahetuse ja mängu sekkusid Sten Saaremäel, Rannar Raap, Norman Rüütsalu, Tormi Niits ja Karl-Martin Kask.

Vaba päeva sai Mihkel Kirves ja kaasa ei löönud Kaspar Lootuski, kes väänas hiljuti EYBLi (Euroopa noortesari) etapil hüppeliigest.

Pärnu võitis avaveerandi kaheksa punktiga (24:16) ja poolajaks polnud võitjas enam kahtlust (55:33). Teisel poolajal pakuti Pauluse halli kogunenud pealvaatajatele juba lustlikku mängu ja võimsaid pealtpanekuid. Enne viimast veerandaega oli vahe juba 39 silma (86:47).

Rannula jagas meestele võrdselt mänguaega ja resultatiivseimaks kerkis Alston 17 punktiga. Rivers lisas 16, Wade-Chatman ja Raap 14, Kask 11, Rüütsalu üheksa, Saaremäel ja Niits seitse, Sutt viis ja Post kolm silma. EMÜ parimana kogus Gert Kaldmäe 18 punkti.

Sadam mängis ametlike mängude vahel teisegi sõprusmatši, kui alistas ühisliiga neljanda tiimi BK Ogre 100:88.

Korvpallurite järgmine Eesti-Läti ühisliiga matš tuleb laupäeval pealinnas TalTechi vastu.