Järvamaa meistrid discgolfis said selgeks

Kuido Saarpuu

Esmakordselt toimusid laupäeval Järvamaa talvised discgolfi meistrisivõistlused.

Türi spordiklubide liidu spordispetsialist Liisa Gritšenko ütles, et olgugi, et vahepeal oli tugev sula, siis võistluspäeva hommikuks oli taas lumi katnud maa ja tunne tõesti talvine.

„Järvamaa meistrivõistlused peeti Türi discgolfi rajal. Kui tavaliselt on Türi rajal üheksa korvi, siis võistluste sujuvaks kulgemiseks toodi juurde veel ka kümnes korv. See tekitas omajagu ärevust, sest ettevalmistatu polnud sugugi kergete killast rada ning korv ise asus mäe peal, kus puhus väga tugev tuul. Nii mõnelgi pidi tuulele alla vanduma ja paari meetri kauguselt korvi ei saanud.“

Kokku osales võistlustel 42 osalejat.

Noortel tuli läbida kaks ringi ja igal ringil kümme korvi ehk tulemus saadi 20 korvi tulemuste liitmise teel. Noormeeste klassis näitas kogenud mängija Carlis Rõkk, et on teistest tunduvalt üle ja võitis Järvamaa meistritiitli mängeldes tulemusega +8. Teise koha mängis välja Kevin Parv tulemusega +38 ja kolmandaks jäi Reigo Isakar tulemusega +65. Neidude arvestuses võitis Järvamaa meistritiitli Karmen Nurmik tulemusega +38, teise kohaga pidi leppima Triin Heleen Männilaan tulemusega +67 ja kolmanda koha napsas väikese eduga Marve Mägi ees Kätlin Nõmme, Nõmme võitis tulemusega +90. „Olgu öeldud, et enamus noori osales discgolfi võistlustel esmakordselt ja peale võistlusi oli nii mõnigi noor ülipositiivne ja lubas hakata rohkem harjutama,“ sõnas Liisa Gritšenko.

Täiskasvanud pidid läbima neli ringi ning parimad selgusid 40 korvi tulemuste põhjal. Naiste parimaks tunnistati Kaisa Leesment, kes lõpetas võistluse tulemusega +27. Vaid ühepunktilise kaotusega ehk tulemusega +28 järgnes talle Terje Sangernebo. Kolmandaks võitles end Liisa Gritšenko lõpetades tulemusega +30. Mehed suutsid teisel ringil oma tulemusi parandada päris palju, kuid siiski pidid nad tunnistama Riho Rogovi paremust ja Järvamaa meistritiitel võideti tulemusega -8. Teise kohaga pidi leppima Asko Krais, kelle tulemuseks jäi -6 ja kolmandaks jäi Raido Kangur tulemusega -2.

CTP-auhinna võitsid Liisa Gritšenko ja Enn Evel.

Liisa Gritšenko ütles edasi tänusõnad võistluste peakorraldajale Jaan Kirsipuule, kes oli oma meeskonnaga valmis rada korrastama ja andis suure panuse võistluste toimumisele. Samuti tänas ta ka Riho Rogovit, kes kindlustas, et noored rajale uuesti tee leiaksid ja kinkis neile mängimiseks kettad ning jagas loosiauhindu. Järvamaa spordiliitu toetas võistlejaid Järvamaa meistrivõistluste medalitega.

Tulemused!

MEISTRIVÕISTLUSED

Järgmised Järvamaa discgolfi meistrivõistlused toimuvad Järva suvemängude raames juba 8. juunil Türil.

Vahepeal on kõigil soovijatel võimalik osaleda pühapäeviti toimuvatel nädalamängudel, mis toimuvad Paide Ülejõe discgolfi rajal. Samuti on peagi käes aeg Järvamaa discgolfi seeriavõistlusteks, mille etapid toimuvad 29. mail, 12. juunil, 26. juunil, 17. juulil ja 7. augustil.