Rakvere VK madistab koha eest Balti liiga poolfinaalis

Margus Martin
Andris Õunpuu näitab, et vanus ei mängi tõsise spordimehe puhul erilist rolli, kui platsil tegutseda targalt ja võistkonnale kasulikult. Foto: Meelis Meilbaum

Eesti ja Läti võrkpalliklubide ühises Credit24 meistriliigas oli Rakvere VK meeskond laupäeval Riias vastamisi sealse tehnikaülikooli tiimiga. Kahe võiduni mängitava veerandfinaalseeria avamängu kallutasid rakverlased neljapäeval kodusaalis enda kasuks 3:0, kuid kordusmatš kuulus lätlastele 3:1.

Riia tehnikaülikool võitis avageimi 25:17 ja teise 25:18. Kolmas geim õnnestus 25:22 pöörata enda kasuks rakverlastel. Viimaseks jäänud neljandas geimis pani paremuse skooriga 25:20 maksma ning võitsid kokkuvõttes 3:1 võõrustajad.

Läti tugevaima klubi kindel seljatamine avamängus tuli justkui pauk selgest taevast, sest põhihooajal vandus Rakvere VK samale vastasele alla mõlemas kohtumises. Play-off on aga teatavasti teistsuguse kaaluga ning üllatused ei lase tihti ennast kaua oodata.

Rakverlaste peatreener Andres Toode tunnistas esimese matši järel, et Riia tehnikaülikooli mängustiil neile sobib ning veerandfinaalivastastest saadi parim võimalik.

"RTU mäng on võimas, aga lihtne lugeda," selgitas Toode ja tõi välja põhjused, miks Rakverele sobib nende vastu mängimine paremini, kui koduste rivaalide Saarema, Tartu või Pärnu vastu: "Rünnakuid üritatakse mängida valdavalt läbi diagonaali. Ja kui nende serv ei tööta, nagu täna (neljapäeval - M.M.), siis jäävad nad hätta."

Rakvere meeskonda vedasid esimeses võidukas matšis nurgaründaja Karl Maidle 13 (+9) ja temporündaja Joonas Popman 12 (+10) punktiga. Vanameister Andris Õunpuu toetas kaaslasi kaheksa ja Tanel Uusküla seitsme punktiga.

Seeria otsustav mäng on Riias pühapäeva pärastllõunal.