Kaunase Žalgiris alistas kodupubliku ees lähima jälitaja ning unistus play-off'ist veel elab

Silver Tabo
Kaunase Žalgirise meeskonna peatreener Šarūnas Jasikevičius (paremal) ja mängumees Brandon Davies. Foto: ALEXEY FILIPPOV / Sputnik

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond avas Euroliigas kolme kaotuse järel taas võiduarve, kui alistas koduväljakul üle 14 500 silmapaari ees tulemusega 84:76 Montenegro meeskonna Podgorica Buducnosti.

Avaveerandi kahe punktiga 20:18 võitnud ning poolajapausile kolmepunktilises 39:36 eduseisus läinud kodumeeskond jäi enne viimast veerandaega omakorda kahepunktilisse kaotusseisu. Viimasel neljandikul suutsid aga Žalgirise mängumehed kodupubliku ees oma paremuse maksma panna ning unistus play-off’ist pole veel kadunud.

Võitjate parimana viskas 27-aastane ameeriklane Brandon Davies 21 punkti ning võttis maha kaheksa lauapalli. Marius Grigonis toetas teda 16 ja Thomas Walkup 14 silmaga. Buducnosti ridades kerkis 26 punktiga üleplatsimeheks seitmest kaugviskest neli tabanud Norris Cole.

Liigatabelis asub Žalgiris nüüd üheksa võidu ja 14 kaotusega 16 meeskonna konkurentsis 13. kohal. Play-off'ist ehk kaheksa parema hulka pääsemisest ollakse vaid kahe võidu kaugusel. Buducnost paikneb kuue võidu ja 17 kaotusega 15. positsioonil.

Tänases esimeses kohtumises sai üldarvestuse liidermeeskond Fenerbahce võõral väljakul punasest laternast Darüssafakast numbritega 97:75 jagu.