Linnameeskond tegi Narvaga 2:0

Kuido Saarpuu
Linnameeskond alustas pallitreeningutega.
Linnameeskond alustas pallitreeningutega. Foto: Paide linnameeskond

Paide linnameeskond lõpetas oma tänavused taliturniiri mängud laupäeval 2:0 võiduga Narva Transi üle, skoori tegid teisel poolajal Yann Michael Yao ja Sander Sinilaid.

Paide haaras kohe algusest peale mänguohjad enda kätte ja sisuliselt ei loovutanud neid kuni lõpuvileni.

Teise poolaja alustuseks asendas Henri Väljat Kevin Kauber, kelle nurgalöögist sündis peagi avavärav. Kauberi 47. minuti nurgalöögi järel jäi pall ohtlikult kasti, kus Yann Michael Yao virutas selle tugeva vasaku jala löögiga võrku – 1:0.

Võitja saatus sai sisuliselt otsustatud 65. minutil, mil Viktor Plotnikov saatis Martin Kase suunas inetu küünarnukilöögi. Korraks läks platsil ka kismaks, aga lõpptulemusena sai Plotnikov teenitult punase kaardi ja vastasega kurjustama läinud Sander Sinilaid nägi kollast. Peagi sai läbi Jatta mängupäev, Gambia ründajat asendas Andre Järva, kes kohe järgmisel minutil lõi pöördelt vastu Transi väravavahti.

Trans oli juba enne vähemusse jäämist Paidele füüsiliselt alla jäämas ja kümnekesi ei suudetud enam midagi pakkuda ka arvukatele vahetustele vaatamata. Paide otsis teist väravat, 71. minutil tõrjus Transi väravavaht Kauberi tugeva löögi ja kolm minutit hiljem tabas Sinilaid posti. 81. minutil kombineerisid Andre Frolov ja Sinilaid uuesti ning seekord oli Sinilaid täpne – lõppseis 2:0.

Paide linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko on Järva Teatajale eelnevalt öelnud, et mäng Narvaga oli üks neist, mis annab linnameeskonna hooajaeelsest vormist teatud ülevaate. «Need näitavad ära, mis puust tehtud oleme, kui hästi tegime talvisel ajal tööd ja milleks võimelised oleme,» lausus ta.

Nõrgemate vastaste üle saadud suuri võite ta aga ei tähtsustanud ja pigem oleks uue liigahooaja eel soovinud mängida tugevamate välismaa klubide vastu.

Meeskonna kokkupaneku kohta ütles Vjatšeslav Zahovaiko, et sisekonkurents on tihenenud. Peatreenerina ootab ta, et ka mängijate oskused paraneksid, mis on kasulik kogu meeskonnale.

«Kui kaks aastat tagasi esindusmeeskonna üle võtsin, hakkasime järk-järgult uut võistkonda ehitama. Palju mängijaid käis läbi, keegi sobis ja keegi ei sobinud – see on spordis täiesti tavapärane,» selgitas ta. «Usun, et oleme üles ehitanud päris hea meeskonna ja aasta 2019 tuleb põnev.»

Paide jaoks on nüüd enne Premium liiga avavooru 8. märtsil Nõmme Kalju vastu ees veel üks kontrollkohtumine, kui reedel 1. märtsil mängitakse võõrsil Läti meistri FC Rigaga. (JT)