Tulega mänginud Tartu tuli põhiturniiri võitjaks

Tartu Ülikool/Bigbank rünnakul.
Tartu Ülikool/Bigbank rünnakul. Foto: skduo.ee

Pühapäeval selgus naiste Balti liiga põhiturniiri võitja, kelleks osutus teist aastat järjest Tartu Ülikool/Bigbank. Teine Eesti naiskond TalTech/Tradehouse saavutas neljanda koha.

Põhiturniiri viimasele voorule teiselt kohalt vastu läinud Tartu Ülikool/Bigbank vajas põhiturniiri võiduks esmalt seda, et Riia Võrkpallikool ei võtaks TK Kaunase vastu kolme võidupunkti. Kuigi Läti naiskond asus kohtumist geimidega 2:1 juhtima, lepiti lõpuks 2:3 (-20, 23, 16, -14, -10) kaotusega. Riia võistkonna kaotus tähendas seda, et tartlannad pidid esikoha saavutamiseks võtma seitsmendal kohal paikneva VK iLATssi üle vähemalt 3:2 võidu, vahendab Volley.

Kahe geimi järel tundus, et Tartu esindus ei suuda ootamatult kätte libisenud võimalust ära kasutada, sest esimene geim kaotati kodupubliku kurvastuseks lätlannadele 20:25 ja teine 21:25 tulemusega. Seejärel suutsid võõrustajad siiski tuua mängu pöörde ja võtta vajaliku 3:2 (-20, -21, 15, 17, 14) võidu. Ingrid Kiisk panustas võitu 17, Renate Pikk ja Kertti Külm võrdselt 13, Kadi Mägi 11 ja Jade Šadeiko 9 punkti.

Kodusaalis oli edukas ka TalTech/Tradehouse, võites 3:0 (16, 18, 19) tulemusega leedulannade TK Aušrinet. Marcella Raud ja Maria Säästla tõid võitjatele 12 punkti, Laura Luik lisas 9 punkti.

Põhiturniiri võitnud Tartu Ülikool/Bigbank kohtub veerandfinaalis kaheksandaks jäänud TK Aušrinega, tänasega viiendalt kohalt neljandaks tõusnud TalTech/Tradehouse'i vastaskes on põhiturniiri viiendal kohal lõpetanud TK Kaunas. Kahe võiduni peetavad veerandfinaalseeriad algavad 2. märtsil põhiturniiril madalama koha saanud võistkondade kodusaalis, teine ja vajadusel kolmas kohtumine on kavas kõrgema koha saanud võistkondade kodusaalis.