Tartu maratoni võitja: kilomeeter enne lõppu oli minu võimalus

Eili Arula

Tänase Tartu suusamaratoni võitis soomlane Niko Koskela, kes ületas finišijoone ajaga 2:31.08. Soomlase võiduaeg tähistab nüüdsest ka maratoni rajarekordit.

Koskela sõnas pärast võistluse lõppu, et rada oli väga kiire ja jäine. «Kurvides tuli väga ettevaatlik olla, sest liiga kiire hooga oleks kindlasti kukkunud,» sõnas Tartu maratoni võitja.

Kogu maratoni vältel oli Koskela esikümnes ning kümme kilomeetrit enne lõppu rebis kümnemeheline rühm end jälitajatest lahti. «Kilomeeter enne finišit nägin, et nüüd on minu võimalus ja läksin rünnakule,» rääkis Koskela, kes lõpetas konkurentide eest paarikümnemeetrise eduga.

Eestlastest oli parim Mart Kevin Põlluste, kes saavutas kaheksanda koha. Hea sõidu tegi ka juuniorite koondise esindaja Christopher Kalev, kes saavutas 11. koha.