Kommentaar: Kelly Sildaru, kindlaima närviga eestlane (2)

Viljar Voog
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kelly Sildaru
Kelly Sildaru Foto: Jeff Swinger

Pärast aastatepikkust vaidlust, kas X-mängud on ikka tõsine spordisündmus või lihtsalt miski lumine tilu-lilu, peavad lõpuks ka Kelly Sildaru kõige kangemad kriitikud vaikima. Noor eestlanna võitis medali võistlusel, mille maine spordiavalikkuses on puhas kui prillikivi: Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) korraldatud MMil. Kelly tõusis Kiku ja Andruse kõrvale kui suusatamise maailmameister.

Tiitel on seda hinnalisem, et see ei tulnud mitte Sildaru trumpalal ehk pargisõidus, kus ta püsib juba aastaid alistamatuna (anonüümse klahviklõbistaja stampkommentaar: «Mis tõsiseltvõetav ala see saab olla, kus 13/14/15/16-aastane tüdruk kõiki võidab?!»), vaid Kelly põrutas rennis oma viimase hüppega triki, mida polnud mitte ükski naine mitte kunagi varem teinud. Et teenida ära MM-kuld, nihutas ta oma spordiala piire senisest kaugemale. See on spordisangari tunnus, jutul lõpp!

Selles vaimus võeti Sildaru ka kodumaal vastu: maailma parim, MM-kuld. Kaks nädalat varem X-mängudelt võidetud kolm medalit ilmusid maailmameistrivõistluste (märgatavalt pisema) aurahaga koos seljakotist välja justkui üllatusena. Ahjaa, meenub poolhäguselt, ta ei võitnud ju ainult MMi, vaid tegi ajalugu ka sellel «tähtsusetul kommertsvõistlusel», mis tegelikkuses MMist kordades paremini korraldatud. Sildarust sai esimene naine pärast 1997. aastat, kes sai ühtedelt X-mängudelt kolm medalit (Big Airi pronks, pargi kuld, renni hõbe) ja oma trumpalal põrmustas ta kõik senised rekordid, teenides 99 punkti 100 võimalikust. Tere, piir, oled nihutatud.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles