Pärnu võrkpalliklubi teenis viiegeimilises lahingus võidu

Pärnu võrkpalliklubi.
Pärnu võrkpalliklubi. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Täna kella seitsmeks kohalikku spordihalli kogunenud võrkpallifännid pidid "Aktuaalsest kaamerast" suu puhtaks pühkima, sest Pärnu võrkpalliklubi ja Tallinna Selver otsustasid pakkuda viiegeimilise lahingu, mis vältas kaks tundi ja 15 minutit.

Avageim läks külalistele (25:20), kuid teise võitsid pärnakad (25:18). Tasavägise kolmanda geimi võitsid taas suvepealinlased (25:23), kuid neljanda kallutas enda poolele Tallinna tiim (25:18).

Viiendas geimis läksid pärnakad 2:0 juhtima, kuid peagi näitas tabloo 6:6 viiki. Pooli vahetati pealinlaste 8:7 eduseisus, kuid hetk hiljem oli seis taas viigis (12:12). Esimene matšpall (14:13) oli pealinlastel, kes seda realiseerida ei suutnud. Selveril ei õnnestunud mängule punkti panna teiselgi katsel (15:14). Siis panid viienda käigu sisse hoopis pärnakad, kes teenisid kolm silma järjest ja võitsid 17:15.

Pärnu resultatiivseimana tõi Chizoba Neves Atu 26 punkti (+11). Atvars Ozolins lisas 21 (+12) ja kuus blokki pannud Ilja Kovaljov 11 silma (-1).

Tasavägise matši võit tähendas, et tabelisse teeniti kaks lisapunkti (3:0 ja 3:1 võidud annavad kolm silma). Selveri jaoks tähendab üks tabelisse teenitud punkt, et viimase mänguga puudub neil võimalus kuhugi kukkuda või tõusta ehk põhihooaeg lõpetatakse viiendana.

Seega lähevad samad tiimid suure tõenäosusega vastamisi play-off'iski. Teoorias on pärnakatel veel võimalik kerkida liigas kolmandaks ehk mööda Riia tehnikaülikoolist, kuid selleks peaksid viimased kaotama võõrsil liiga punasele laternale Jelgavale.

Tabelitipp (mängude arv):

1. Saaremaa 48 punkti (20)

2. Tartu 47 (19)

3. Riia 42 (19)

4. Pärnu 41 (19)

Pärnule oli tänane matš Credit24 meistriliigas eelviimane. Homme lõpetatakse põhiturniir võõral väljakul tabeli lõppu kuuluva Limbažiga. Veerandfinaalid algavad 21. veebruaril.