Teatris kõlab korraga kolme näituse avapauk

Inna Grünfeldt
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Fragment Mari Roosvalti teosest.
Fragment Mari Roosvalti teosest. Foto: Stanislav Stepashko

Rakvere teatris avatakse teisipäeval, 19. veebruaril kell 17.17 kolm näitust: Mari Roosvalti “Lavastus”, Mara Ljutjuki “Keegi veel” ja Leonardo Meigase “Ajavahe”.

Mari Roosvalti sõnul on talle viimastel aastatel olnud olulised fraasid, sünonüümid, visioonid, tähised, osoon, rohelus.

“Need märksõnad on minule tähtsad kogumikud, mis on pärit mitmetelt reisidelt. Olen ammutatud elamusi ja kindlaid kujundeid väljastpoolt Eestit. Meie maa on karm, karge oma väärikuses. Ta on kõige armsam, mis on olemas, kuid hing ihkab sooja ja barokset ilu oma mahlakuses. Minu pildid ei ole otsesed tõlgendused maast, kus ma viibisin, need on teatud kompositsioonilised lavastused. Kui mõelda, siis olen juba pikalt tegelenud lavastusega. Nüüd otseselt tahaks näituse nimeks panna “Lavastus”,” avas kunstnik näituse tagamaad.

Mara Ljutjuki tundlikud maalid jutustavad lugusid ja peegeldavad hetki ümbritsevast maailmast, mõtestavad lahti inimsuhteid ning juhivad tähelepanu elu nüansirikkusele. Näituseks “Keegi veel” on kunstnikul, keda seob teatrimaailmaga peale sagedaste teatrikülastuste teatrites dekoraatorina töötamise kogemus, valminud 14 uut figuratiivset maali talle olulistest teatriga seotud inimestest-kogemustest-tundmustest.

Leonardo Meigas, kelle disainitud kelladest koosneb näitus “Ajavahe”, lähtub tõigast, et päike tõuseb Rakveres alati 6,4 minutit varem kui Tallinnas. “Selline on nende linnade astronoomiline ajavahe. Aga aeg sisaldab ka teist, mõttelist mõõdet. Midagi, mis eraldab eri aegade sündmusi, esemeid, vaimu,” rääkis kunstnik, kes kellade kujundamisega tegelnud alates oma esimesest isikunäitusest aastal 1989. Näitus “Ajavahe” on kunstniku sõnul väike püüe vaadelda kellade valmimisaegadest tekkivat ajavahet ja seda nende kujunduse kaudu kirjeldada. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles