Eduseisu käest andnud Rapla pani lisaajal paremuse maksma

Rapla korvpalliklubi fännid.
Rapla korvpalliklubi fännid. Foto: Siim Solman

Eesti-Läti Korvpalliliigas olid neljapäeval võidukad Tartu Ülikool ja Rapla, seejuures

Tallinna Kalev/TLÜ - AVIS UTILITAS Rapla 83:86 (21:12, 16:18, 17:21, 23:26, 6:9)

Kodumeeskond Kalev/TLÜ alustas kohtumist võimsalt, minnes kaheksa minuti möödudes 18:5 juhtima. Indrek Kajupanga viimase sekundi lähiviskest vähenes veerandaja lõppedes Rapla jaoks kaotusseis üheksale punktile. Janar Taltsi ja Karl-Johan Lipsu korvide järgselt oli Kalev/TLÜ teise veerandaja keskpaigaks 33:18 ette pääsenud. Kajupanga ja Gregor Ilvese abiga tegid külalised 7:0 spurdi ning uue tagamehe Brian Williamsi lähiviskest oli 25 sekundit enne poolajale minekut vahe vähenenud seitsmele punktile.

Rapla tegi kolmanda veerandaja alustuseks 7:2 spurdi ning Kalev/TLÜ edu oli nüüd vaid 39:37. Ligi kaks minutit hiljem läks Rapla Ervins Jonatsi lähiviskest 43:41 juhtima, kuid viimane neljandik algas võõrustajate 54:51 eduseisust. Lipsu ja Ronald Eric McGhee Jr-i eestvedamisel läks Kalev/TLÜ seitsme punktiga ette, aga vastased tegid kiirelt 7:1 spurdi. Ilvese kolmepunktiviskest pääses Rapla üle pika aja ka juhtima, ent Taylor Staffordi ja Ronald Delphi visetest oli seis 3.43 enne lõppu 66:66 viigis. 36 sekundit enne lõpuvilet oli tablool numbrid 72:72, misjärel realiseeris Kajupank olulise 2+1 rünnaku ja viis Rapla kolme silmaga ette.

Kalev/TLÜ järgmine rünnak ebaõnnestus, kuid Sven Kaldre vastas pallikaotusega ning tegi ka vea otsa, millega sai vabaviskejoonele minna Kaido Saks. Võõrustajad said kaks punkti juurde, kuid Ilves viis külalised omakorda 77:74 juhtima. Hunter Mickelsoni viga Lipsu vastu võimaldas Kalev/TLÜ-l vahe taas minimaalseks vähendada. Esimene vabavise Lipsul tabaski, kuid teise eksimuse heastas Michael Kyre Buchanan, kes sai ründelauast palli ja viigistas seisu 77:77.

Raplal oli võimalus võit kätte saada, kuid Dominique Hawkinsi vise ei tabanud ning järgnes lisaaeg. Ameeriklase korvist mindi 81:79 juhtima ning Jonatsi ja Ilvese vabavisetest haarati 84:79 eduseis. Lisaaja viimase minuti alustuseks viis Delph Rapla 86:81 ette, aga Taylor Stafford vähendas vahe taas kolmele punktile. Raplal kaks rünnakut ebaõnnestusid ja viimasel sekundil sai Stafford kolmepunktiviske teele saata. Siit aga punktilisa ei tulnud ja külalised said raske 86:83 võidu kätte.

Gregor Ilves tõi Rapla kasuks 19 punkti. Hunter Mickelson lisas 14 silma ja 9 lauapalli ning Ervins Jonats 13 punkti ja 10 lauapalli. Indrek Kajupank sai kirja 12 punkti ja Dominique Hawkins 11 punkti ning 9 lauapalli.

Kalev/TLÜ resultatiivseimana viskas Ronald Eric McGhee Jr 19 punkti. Michael Kyre Buchanan tõi 13 silma ja 9 lauapalli ning Karl-Johan Lips 12 punkti ja 12 lauapalli. Võrdselt 11 silma lisasid Leemet Loik ja Taylor Stafford.

Tartu Ülikool - Jekabpils/SMScredit.lv 101:55 (19:21, 21:11, 36:10, 25:13)

Turniiritabeli viimane Jekabpils alustas kohtumist võõral väljakul paremini ning avaveerand võideti 21:19. Järgmise kümne minutiga rebisid tartlased end küll ette, aga vahe oli vaid kaheksa silma. Määravaks sai kolmas veerandaeg, mis kuulus Tartule 36:10 ja sellega polnud võitjas enam kahtlust.

Arnas Velicka viskas Tartu eest 20 punkti ning andis 8 korvisöötu. Märt Rosenthal sai kirja 17 punkti ning Joonas Anton Jürgenstein, Kregor Hermet ja Tautvydas Šlezas tõid võrdselt 11 silma, kellest viimane kogus ka 12 lauapalli.