Teekaaslane, kes aitab ühtsele tiimile sammukese lähemale

Karoliine Aus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jaanika Rannula on teinud üle 500 tunni arengu­nõustamise seansse ­juhtidele ja mees­kondadele.
Jaanika Rannula on teinud üle 500 tunni arengu­nõustamise seansse ­juhtidele ja mees­kondadele. Foto: Karoliine Aus

Sportlastel on treenerid, kes neid juhendavad. Nad õpetavad, kuidas sooritus õnnestuks paremini, joosta kiiremini ja hüpata kaugemale. Tänu treenerile võib atleet avastada, et temas peitub palju enamat: ressurss, mida ta ise poleks üles leidnud ega rakendanud. Kuid treenerid ei iseloomusta ainult spordi­maailma, tööeluski on coach ehk arengunõustaja hinnatud teekaaslane.

“Eesti keeles olen ametlikult koots,” naeris Jaanika Rannula, kelle hapust näost võis välja lugeda, et edasine intervjuu jätkub ingliskeelset ametinimetust ka­sutades. Rannulal tekkis huvi coaching’u ja selle teenuse pakkumise vastu, olles kolme riigi koolitusjuht suures kosmeetikafirmas. Ühel hetkel, kui koolitusel vaatasid vastu juba viiendat korda samad näod, sai ta aru, et peab olema parem viis, kuidas inimeste tööd tõhustada.

Rannula korraldas möödunud aastal Pärnus enesearenguprogrammi juhtidele, kus kolmel kohtumisel osales kümme Pärnu praegust või tulevast juhti eri valdkondadest. Olles ise ettevõtlik naine, alustab Rannula sellest kevadest enesearenguprogrammi, mis mõeldud just ettevõtli­kele naistele. Programm on üles ehitatud coaching’u ja töönõustamise meetoditega, kuhu on pikitud teoreetilisi materjale ja näiteid elust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles