Kivikas, Õiglane ja Sai heitlevad Eesti paremikuga medalite nimel

Ann Marii Kivikas.
Ann Marii Kivikas. Foto: Marko Mumm

Sel nädalavahetusel toimuvad Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis täiskasvanute Eesti talvised meistrivõistlused. Starti asub ligemale 250 sportlast ja esindatud 38 klubi, teiste seas pärnumaalased.

Meeste 60 meetri jooksus on oodata sprinterite ja mitmevõistlejate vahelist võitlust, kui võitu tulevad püüdma Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) ja Henri Sai (SK Altius) ning mitmevõistlejad Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) ja Karl Erik Nazarov (Audentese SK). Altiuse sportlane võitis eelmisel nädalavahetusel U20 vanuseklassi sprindikulla 6,87ga.

Meeste 200 meetri distantsil saab taas kaasa elada Minkovski-Saia duellile, viimati jäi U20 Eesti meistrivõistlustel 21,80ga peale Sai.

60 meetri tõkkejooksus tuleb starti mitmevõistleja Janek Õiglane (Audentese SK), kes konkureerib Nazarovi, Hausenbergi ja vanameister Andres Rajaga (SK Rae Sport). Kirjas on ka pärnakate Keiso Pedriksi ja Jakob Ristimetsa nimi.

200 meetri jooksus noolib medalit Ann Marii Kivikas (SK Altius), kes eelmisel nädalavahetusel teenis klassis U18 kolm medalit, neist kuldse just 200 meetris, mille läbis 24,84ga, jättes hõbemedalisti 60 sajandiku kaugusele.

Ramona Eliis Aleksandra Metsäranta annab päkkadele valu 400 ja Armin Allmäe 800 meetri distantsil.