Hull korvpallilahing: viimase sekundi pääsemine, kaks lisaaega ja krooniks magus võit

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Siim-Markus Post (esiplaani) kogus üleplatsimehena 24 silma.
Siim-Markus Post (esiplaani) kogus üleplatsimehena 24 silma. Foto: Lilli Tölp

Pärnu Sadama korvpallimeeskond pani täna õhtul poolehoidjad küüsi närima, viies Eesti-Läti ühisliiga matši Valga-Valka / Maks & Mooritsa vastu viimasel hetkel lisaajale, ja teenis raske võidu alles pärast teise lisaaja lõppu.

Mäng algas pärnakatele hästi, kui täna 22. sünnipäeva tähistav tagamängija Siim-Markus Post kohe esimesel rünnakul kolme punkti joone taga vaba koha leidis ja sealt korvi sopsas. Edasine mängupilt ei olnud enam nii roosiline ja Pärnu meeskonna peatreener Heiko Rannula pidi juba kolmanda mänguminuti lõpul aja maha võtma, et mängijatele sõjaplaan meelde tuletada. Mängu avaveerandi järel seisis tablool viik 18:18.

Teisel poolajal rühkis Pärnu meeskond mõne punktiga eest, ent suurt vahet sisse ei saanud. Pealtvaatajaile pakkus veerandaja keskel rõõmu ja silmailu uue leegionäri Justin Alexander Alstoni kaks järjestikust pealtpanekut, mis saali rõkkama panid. Pikale vaheajale läksid tiimid pärnakate 37:34 juhtimisel.

Kolmandal veerandajal hoidsid suvepealinlased väikest edumaad ja viimasele kümnele minutile mindi Sadama 50:46 eduseisul.

Neljandal veerandil püüdis piirilinna meeskond võõrustajad kinni ja läks juhtimagi, hoides mõnepunktilist edu pea lõpuvileni. Pärnakate päästeingliks tõusis Saimon Sutt, kes viimasel rünnakul, kui pärnakad olid kolmepunktilises kaotusseisus, saatis teele kolmese, mis rõnga läbis ja skoori viigistas. Aja maha võtnud Valgal viimasel sekundil punktiarvet kasvatada ei õnnestunud ja nii mindi 66:66 viigiseisul lisaajale.

Esimesel lisaajal olid juhtrollis pärnakad, ent 54 sekundit enne lõpuvilet oli seis jälle tasa, ja kuna järelejäänud mänguaja jooksul kumbki tiim korvilisa ei saanud, mindi seisul 74:74 teisele lisaajale.

Teist lisaaega valitses kindlalt juba Sadama meeskond, saades ühisliiga play-off'i pääsu mõttes olulise 91:79 võidu.

Pärnu suurim korvikütt oli ligemale 44 mänguminutiga 24 punkti visanud Mihkel Kirves, kelle saagiks jäi 18 lauapalligi.

Kesise viskeprotsendiga sünnipäevalaps Post tõi tiimile 20 punkti.

Valga meeskonna resultatiivseim oli 18 punktiga Dashawn King. 15 punkti visanud ja 15 lauapalli hankinud Lynden Bernard Rose tegi kaksikduubli.

Pärnul on turniiritabelis 23 mänguga kirjas kümme võitu ja 13 kaotust. Võiduprotsendi järgi kümnendal kohal paiknevad pärnakad on endiselt konkurentsis, pääsemaks esikaheksasse ehk play-off'i, samuti ollakse viimane Eesti klubi, kes koduse liiga kohamängudele saaks.

Sadama tiimi ootab ees veel viis mängu ja need kõik on meeskondade vastu, kes asuvad tabelis eespool.

Pärnakate järgmine mäng on 2. märtsil võõrsil TalTechi vastu.