Kaksikõed Kaasikud teevad olümpiafestivalil tegusid

Kuido Saarpuu
Kaidy ja Keidy Kaasiku suusahooaja avamine Veskisilla konverentsi ruumis
Kaidy ja Keidy Kaasiku suusahooaja avamine Veskisilla konverentsi ruumis Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Sarajevos olnud Euroopa noorte olümpiafestivalil sõitsid 17-aastased kaksikõed Kaasikud viie kilomeetri vabatehnikasõidus end väga tehnilisel rajal esikahekümnesse: Keidy tuli kuuendale kohale ja Kaidy teenis 16. koha, kirjutab suusaliidu kodulehekülg. Samuti olid võistlustules teised Eesti murdmaasuusatajad, laskesuusatajad ja mäesuusataja.

Murdmaasuusatamise 5 km vabatehnikasõit peeti Bosnia ja Hertsegoviina keskmäestikus, merepinnast 1270 meetri kõrgusel Igmani mäel samal rajal, kus eilne 7,5 km klassikadistantsi võistlus. Ei eelmisest päevast sees olev võistlus ega raske ja tehniliselt keeruline rada, kus järjest paiknesid tõusunurgad, järsud pöörded, äkilised laskumised, meie noorsportlasi heidutanud ning 81 sportlase seas lõpetas Keidy Kaasiku kuuendana  ajaga 15:39,5. Konkurents oli tihe, sest järgneva poole minuti sisse sõitis end 15 sportlast, nende seas Kaidy Kaasiku 16. kohal ajaga 15:57,1 ning Johanna Udras 21. kohal ajaga 16:09,5. Võitis sama sportlane, kes eile triumfeeris 7,5 km klassikadistantsil: šveitslane Anja Weber ajaga 14:51,5.