Järelvaadatav: 109 punkti visanud Kalev/Cramo lasi lähirivaali play-offi kohale

Kalev/Cramo sai VTB Ühisliigas valusa kaotuse, alistudes lähikonkurendile Saratovi Avtodorile 109:112. Seejuures oli viimane minut väga ärev.

Kalev/Cramo asus Reggie Lynchi vabavisetest kohtumist avaveerandi järel 32:31 juhtima ning suur skooritegemine jätkus. Poolaja võitis Kalev 60:56, kolmanda veerandi lõpuks oli Eesti klubi eduseis 81:76. Viis minutit enne kohtumise lõppu tegi Saratov aga 5:0 spurdi ning kuigi Kalev proovis vahet vähendada, ei tabanud visked õigel hetkel. Kuigi Kalev/Cramo suutis 40 sekundit enne lõppu vahe vähendada kolme punktini ning Kristjan Kitsing proovis kärmelt ka kaugviset, rünnak ebaõnnestus.

Kalev/Cramo parimana viskas Arnett Moultrie 25 punkti, Chavaughn Lewis lisas 19 punkti.

Enne mängu:

Tänu esmaspäevale võidule kindlustas Cramo liigatabelis oma kaheksandat ehk viimasena play-off'i viivat kohta, olles senise 16 mänguga kogunud seitse võitu ja üheksa kaotust. Lähimad jälitajad Avtodor ja Jennisei jäävad kõigest ühe võidu kaugusele ehk neljapäevase kaotuse korral pudeneks Eesti esiklubi üheksandaks.

Mullu oktoobri lõpus Saku suurhallis toimunud kohtumises kaotas Cramo koduväljakul suureskoorilises lahingus Avtodorile numbritega 102:113. Toona kerkis kodumeeskonna parimaks 21 punkti visanud serblasest mängujuht Branko Mirkovic, üleplatsimehena tõi Avtodori ridades Perrin Buford koguni 30 silma.

Kõigi aegade jooksul on meeskonnad omavahel kohtunud üheksal korral, millest kaheksal juhul on väljakult võitjana lahkunud Avtodori mängumehed. Cramo ainus võit pärineb 19. märtsist 2018, mil Kalevi spordihallis saadi Venemaa meeskonnast jagu skooriga 95:89.

Veebruari teises pooles Cramol Ühisliigas mänge kavas pole, põhiturniiri lõpuni jääb kümme mängu.