Rattaklubi Siplased sõitjad riisusid talikrossi meistrivõistlustel koore

Merly Raudla
Merili Sirvel (esimene) saavutas Elvas talikrossi meistrivõistlustel hõbemedali. Foto: Erakogu

Laupäeval Elvas peetud 25. Eesti meistrivõistlused talikrossis olid meie maakonna jalgratturitele väga edukad, meistrimedaleid toodi koju kamaluga.

Naiste vanuseklasside NE, NSen1, NU ja NJ sportlased sõitsid sel korral koos ja pidid läbima 8,4 kilomeetrit (3 x 2,8 km). Naistest saavutas teise koha Kadrina lähistelt pärit Merili Sirvel (Rakvere rattaklubi Siplased) ajaga 30,35.

Kalevi Jalgrattakooli vormi Siplaste särgi vastu vahetanud Merili õpib Eesti maaülikoolis esimesel kursusel veterinaarmeditsiini ning keskendub nüüdsest rohkem õpingutele. Piiga tunnistas, et kuigi kohati oli libe, on ta harjunud igasugustes tingimustes pedaalima.

Esikolmikukohad jagati juba stardis ja finišisse jõudsid neiud üheminutiliste vahedega. Hoolimata turvalisest edust tuli rajal siiski pingutada. Mõne äparduse või kukkumise puhul oleks minutiline edumaa kiiresti kadunud.

N14 arvestuses jõudis pjedestaali teisele astmele Rakke Rattaklubi esindaja Eliise Kivistu.

Meeste Sen3/4/5/6 klassis jõudsid kolme parima sekka kaks Sip­laste sõitjat.

Aimar Pedari võitis esimese ning Aimur Uuk kolmanda koha. Esimesena jäi medalikohast ilma Toomas Tuuna (Rakvere rattaklubi Siplased).

Sen1 arvestuses krooniti pronksmedaliga Tuuna klubikaaslane Maario Silm. Sen2 jõuproovis täiendas auhinnakogu hõbemedaliga Margus Sirvel (Rakvere rattaklubi Siplased). Siplaste klubisse läks ka meeste sportklassi võit: Ivar Vaab seal konkurentidele sõnaõigust ei andnud.