Manchester City purustas Chelsea ning asus ajutiselt Inglismaa kõrgliigat juhtima

Aleks Lesk
, reporter
Manchester City's Argentinian striker Sergio Aguero celebrates scoring his team's fifth goal, his third, from the penalty spot during the English Premier League football match between Manchester City and Burnley at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on February 10, 2019. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. / Foto: PAUL ELLIS / AFP

Manchester City purustas Inglismaa kõrgliiga 27. voorus Londoni Chelsea'i kogunisti 6:0.

City alustas tänast kohtumist kohe uskumatu survega ning nii viis Raheem Sterling City juba 4. minutil kohtumist 1:0 juhtima. Avavärav andis Cityle vaid hoogu juurde ning nii suutis 13. ja 19. minutil Sergio Agüero olla täpne.

Juba 25. minutiks oli Chelsea täielikult murtud, sest Ilkay Gündogan suurendas veelgi City edu ja nii oli City avapoolaja lõpuks ülimalt turvaliselt 4:0 kohtumist Chelsea vastu juhtimas. See aga ei vähendanud Manchesteri meeskonna indu – 56. minutil vormistas Agüero penaltist kübaratriki ning 80. minutil vormistas avavärava autor Sterling lõppseisuks 6:0.

Agüero jõudis ühtlasi ka võrdsesse seisu läbi aegade edukaima kübaratriki lööjaga Inglismaa kõrgliigas kelleks on Alan Shearer – mõlemad mehed on Inglismaa kõrgliigas ühes mängus kolm väravat löönud 11 korda.

City tõusis ühtlasi selle võiduga ka liigat ajutiselt 65 punktiga juhtima, kuid samadel punktidel paiknev Liverpool on ühe kohtumise vähem pidanud. Liigas 60 punktiga kolmandal kohal olev Tottenham alistas täna 3:1 Leicesteri.