Pärnu Sadama korvpallimeeskond võõrustas kodusaalis Läti hiidu Ventspilsi, kes enne tänast oli võitnud 20 Eesti-Läti ühisliiga matši järjest. Tabeliliidri ainus kaotus pärines avavoorust BC Kalev/Cramo vastu.

Enne matši kümnendal kohal paiknenud Sadam sai kolm päeva tagasi valusa kaotuse konkurent Raplalt.

Täna alustasid Pärnu koosseisus Siim-Markus Post, Saimon Sutt, Mihkel Kirves, Demetre Rivers ja Justin Alston ehk peatreener Heiko Rannula jättis Rapla vastu resultatiivseimana 24 silma kogunud Henri Wade-Chatmani matši alguses pingile.

Mullu kümnenda Läti meistritiitli võitnud Ventspils oli esimesel veerandajal hädas: viskeprotsent oli vaid 38 ja pallikaotusi koguni kuus (Pärnul null!). Tabloo näitas Pärnu 17:12 eduseisu. Teise perioodi alguses püüdis Ventspils Pärnu kiirelt kinni ja edasi mindi ühes taktis, poolajapausiks oli seis viigis (34:34).

Kolmandal veerandajal Pärnu kaitse lagunes ja külalised said püssi paukuma: Ventspils viskas kümne minuti jooksul koguni 30 silma ja pääses enne otsustavat veerandit kümnega ette (64:54).

Viimase perioodi keskel tuli Pärnu Wade-Chatmani korvidest vaid kolme silma kaugusele (68:71) ja vastaste peatreener Roberts Štelmahers pidi pärnakate pidurdamiseks aja maha võtma. Paraku Sadam enam lähemale ei pääsenudki ja lõpuvile kõlades näitas tabloo lõunanaabrite 82:72 paremust.

Pärnu resultatiivseim oli 17 punkti kogunud Post. Wade-Chatman lisas 15, Kirves 13, Rivers 11 ja Alston kümme silma. Ventspilsi parim oli 19 punktiga Rihards Lomazs.

Sadamale oli see üheksa võidu kõrval 13 kaotus, mis annab liigatabelis kümnenda koha.

Rannula tunnistas mängujärgses intervjuus, et rünnakul jäädi hätta. "Saime kaheksa viset rohkem, aga realiseerisime kehva protsendiga. Uus poiss (Alston, M. P.) lõhub pisut rünnakut ja see jääb toppama. Post vajab samuti veel pisut aega. Kahe-kolme nädalaga oleme hoopis uut nägu," arvas Rannula.

Pärnu järgmine matš tuleb kolmapäeval kodusaalis Valgaga, seejärel on kolm nädalat mänguvaba.