Kossutüdrukud said rahvusvahelises sarjas kaks võitu ja kolm kaotust

Märt Pilme
, reporter
Pärnu spordikooli korvpallitüdrukud.
Pärnu spordikooli korvpallitüdrukud. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Sel nädalavahetusel mängiti Poolas Czluchowis U16 EYBLi (European Youth Basketball League ehk Euroopa noorte korvpalliliiga) teine etapp. Pärnu spordikooli korvpallitüdrukud naasevad kuuenda kohaga.

Avamängus madistati Läti tiimi Ridzenega, kellele pärast head algust tuli 50:56 alla vanduda. Määravaks sai viimane veerandaeg, mille pärnakad kaotasid 6:17. Suurepärast mängu näitas Kadri Ketter Kont, kes kogus 28 silma (visked 12/17). Elena Sutt lisas kümme punkti, seitse lauapalli, seitse resultatiivset söötu ja viis vaheltlõiget.

Teises matšis pidid nad vastu võtma suure kaotuse (40:90) Venemaa tiimilt BC COP. Kuigi suvepealinlased kaotasid avapoolaja vaid seitse silmaga, laguneti teisel poolajal koost ja jäädi Peterburi klubile koguni 11:54 alla. Pärnu resultatiivseim oli Sutt 13 punktiga.

Teine päev algas rõõmsamates toonides, kui Rootsi võistkonda Blackeberg Basketit võideti 57:41. Taas oli resultatiivseim Sutt, kes kogus 17 silma, kuus vaheltlõiget ja viis lauapalli. Katariina Rõngelep lisas 11 punkti, viis lauapalli ja kolm söötu. Päeva teiseski matšis nopiti võit, kui Tšehhi võistkond SBS Ostrava alistati tugeva lõpu järel 59:47. Sutt viskas 18, Kont 13 ja Rõngelep 11 silma.

Turniiri viimases mängus jäädi alla kohalikule tiimile OSSM PZKosz 44:62. Kuigi Pärnu võitis avaveerandi 19:11, kaotati teine koguni 2:20 ja rong oligi läinud. Sutt hiilgas 16 punkti, seitsme vaheltlõike ja viie sööduga. Annaliisa Väljaots lisas 13 silma.

Kahe etapi kokkuvõttes on pärnakatel viis võitu ja niisama palju kaotusi, mis 16 tiimi seas annab kümnenda koha. Kolmas etapp vältab 28. veebruarist 3. märtsini Riias.