Marek Tiitsi raport: Tuleviku esindus lõpetas taliturniiri viigiga, harrastajad kaotusega

Sakala
Indrek Ilves (hüppes) on löönud taliturniiri vältel viies mängus kaks väravat ning valmistas viimases kohtumises mehiselt peavalu ka Tallinna Kalevi kaitseliinile. Tänavune turniir lõpetati siiski 1:1 viigiga. Foto: Jana Pipar (Eesti Jalgpalli Liit)

Viljandi jalgpalliklubi Tulevik läks reede õhtul Eesti jalgpalli liidu (EJL) taliturniiri viimases kohtumises vastamisi Tallinna Kaleviga. Viimasel meistriliiga hooajal viljandlastele vaid ühe tabelipunktiga alla jäänud meeskond näitas, et nad on valmis pakkuma kollasärkidele ka tänavu kõva vastupanu – mäng lõppes viigiga.

Viljandi Tuleviku harrastajatel taliturniiri viimane mõõduvõtt nii hästi ei läinud ja leppida tuli kaotusega.

Järgneb Tuleviku klubi kogukonnajuhi Marek Tiitsi ülevaade kohtumistest.

"Treeningkohtumiste eesmärki täitva turniiri lõppmängu esimene poolaeg kulges väga tempokalt ning viljandlaste dikteerimisel, kuigi esimesena skooris hoopis Kalev. Gustav-Hendrik Seeder jäi hiljaks kalevlaste rünnaku peatamisega ning tegi seda vea hinnaga. 18 meetrilt asus 13. minutil karistuslööki lööma Kevin Rääbis, kelle jalast lendas pall Tuleviku värava alumisse nurka, kust Karl-Romet Nõmm selle ühe käega tõrjus. Paraku otse Kaspar Lauri jalale, kes lubamatult markeerimata jäänud mehena vabalt peale lüüa sai ning Kalevile 1:0 eduseisu kindlustas.

Tallinlaste eduseis kestis vaid viis minutit, sest juba 18. minutil viis Indrek Ilves Tuleviku kontrarünnakule, Rainer Peips suunas palli värava eest läbi trahvikasti, kust Kristjan Kask selle põgusa võitluse järel välja, Mark Edurile söötis. Edur tulistas 25 meetrilt südamepõhjast peale ning Koroljov oli võimetu. Kaunis värav tõi tabloole viigiseisu 1:1.

Ülejäänud esimesel poolajal domineeris Tulevik üsna ühemõtteliselt, kuid kalevlaste kaitse suutis tõrjuda nii Tanel Langi kui Indrek Ilvese ja Lauri Eluri orkestreeritud rünnakutelaviini.

Teisel poolajal mõlema meeskonna hoog rauges ning see veeretati lõpuni vastastikuste ja enamasti jõuetute rünnakuüritustega, mis sumbusid suuresti tehnilisse praaki või valesöötudesse. Tulevik loovutas ajuti initsiatiivi Kalevile, samas võttis selle taas endale ja põhiline madin käis keskväljal. Mängu lõpuhetkede ärevaim moment sündis siiski Tuleviku värava all, kui 88. minutil kogu Viljandi meeste kaitseliin totaalselt uinus ning Artjom Ostrovski pääses silmitsi Viljandi väravasuul seisva Andreas Kallastega. Kalevi mehel vedas aga närv alt ning ta virutas palli väravaposti. Lõppskoor: 1:1.

Tuleviku harrastajate meeskond pidas aga laupäeva õhtul oma saalijalgpalli rahvaliiga hooaja viimase kohtumise, võõrustades spordihoones Põhja-Sakala meeskonda. Võidu korral lõpetanuks Tuleviku mehed hooaja ühepunktilise eduga Põhja-Sakala ees neljandal tabelireal.

Hugo Laanisto viis viljandlased juba kuuendal minutil ilusa kombinatsiooni järel juhtima. Eduseisust suudeti kinni hoida teise poolaja keskpaigani, kuid siis panid kogenud sakalased oma tehnilise paremuse maksma ning lõid seitsme minuti sees kaks vastuseta väravat. Viimasel mänguminutil sahistati harrastajate võrku ka kolmandat korda ning 1:3 kaotusega lõppenud mäng lõpetas ka Tuleviku meeste debüüthooaja saaliliigas.

Kahe võidu, ühe viigi ja seitsme kaotusega teeniti kuue meeskonna seas viies koht FC Elva harrastajate võistkonna ees. Tuleviku suurimaks väravakütiks kerkis Paul Tähe nelja tabamusega seitsmest mängust.

Medalikonkurentsis püsivad harrastajad veel Koeru saalijalgpalli meistriliigas, kus viimase, viienda mängupäeva ning sellele järgneva finaalipäeva eel hoitakse kümne meeskonna seas neljandat kohta. Koeru saaliliiga finaal peetakse 2. märtsil. Seejärel hakkavad harrastajad valmistuma suviseks hooajaks rahvaliigas."