Pealinnast toodi hulk medaleid

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
U-16 vanuseklassis võitis esikoha Valga klubi Maret-Sport esindaja Carmen Rääk. FOTO: Marko Mumm/Eesti Kergejõustikuliit Foto: Marko Mumm/Eesti Kergejõustikuliit

Tallinnas peetud Eesti U14 ja U16 vanuseklasside meistrivõistlustelt kergejõustikus võitsid hulga medaleid nii Valga- kui ka Võrumaa noored kergejõustiklased.

«Meil läks päris hästi,» tõdes Valga klubi Maret-Sport treener Anneli Taul. «Saime kuus medalit, lisaks hulga neljandaid-viiendaid kohti.»

Klubile tuli ka kaks meistritiitlit. Need võitis U16 vanuseklassis võistelnud Carmen Rääk 400 ja 800 meetri jooksus. Seejuures püstitas neiu ka kaks isiklikku rekordit.

Napp kaotus võitjale

Aliina Tamp saavutas U14 vanuseklassi kõrgushüppes teise ja viievõistluses kolmanda koha. «Seejuures hüppas Aliina kõrgust võitjaga sama palju – 1.54, aga jäi rohkema katsete arvuga teiseks,» rääkis Taul.

Kaks medalit tõi klubile ka U16 vanuseklassis võistelnud Dan Šemeljov. Teivashüppes sai ta hõbeda ja 400 meetri jooksus pronksi.

Lisaks võib Tauli sõnul suureks kordaminekuks pidada sedagi, et U16 vanuseklassi poiste 1500 meetri jooksus oli Taivo Muusikus neljas ja Marko Gerassimov viies.

Kaks meistritiitlit tuli ka Võru spordiklubile Lõunalõ- vi – mõlemad poiste U16 vanuseklassis. Neist ühe võitis Kristjan Timuska kõrgushüppes ja teise Franz Krull 60 meetri tõkkejooksus. Timuska võitles aga välja teisegi medali: 60 meetrit tõkkeid jooksis ta pronksmedali vääriliselt.

Kaks medalit tõi Võru klubile Edvin Erik, kes võitis hõbeda poiste U14 vanuseklassi 200 meetri jooksus ja pronksi 60 meetri jooksus.

Lisaks võitis Lõunalõvi esindajatest hõbeda Tõnis Timmi U16 vanuseklassi kaugushüppes ja pronksi Sandra Rumask sama vanuseklassi 60 meetri jooksus.

Viis medalit väikelinna klubile

Tõrva spordiklubi Viraaž noored tulid aga pealinnast tagasi viie medaliga.

Poiste U14 vanuseklassi kõrgushüppes võitis kulla Jakob Elango. Lisaks oli Elango kuulitõukes neljas ja teivashüppes kuues. Kõigil kolmel alal püstitas ta seejuures isikliku rekordi.

U16 klassis võitis kaks pronksi uute isiklike rekorditega Romet Kivi: 60 ja 200 meetri jooksus. Nooremate tüdrukute 1000 meetri jooksus võitis Viraažile pronksi Bianka Uhtjärv ja U16 kõrgushüppes sai sama karva medali uue isikliku rekordiga Isabell-Mary Luik.

U14 vanuseklassi kuulitõukes võitis aga pronksi Räpina spordikooli esindaja Jaan Junson.