Roland Poom – Ken Järveoja lõpetasid Rootsi ralli eelse viimase jõuproovi poodiumil

Toomas Herm
Poom ja Järveoja lõunanaabrite radadel.
Poom ja Järveoja lõunanaabrite radadel. Foto: Raivo Remmelgas

Laupäeval sõideti Lätis Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp, Sarma ralli. Hooaja teise talveralli starti tuli kaheveoliste kuni 1600 ccm (R2, R1, A6) klassis EMV3 ja Estonian Junior Challenge'i sarjas kuus võistluspaari, kelle hulgas olid ka Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T). Võistluspäeva jooksul ootas võistlejaid ees kaheksa kiiruskatset, mille jooksul läbiti 100,28 katsekilomeetrit.

Rolandi ja Keni jaoks oli see viimaseks ettevalmistuseks enne järgmisel nädalal ees ootavat Rootsi MM-rallit, kus starditakse Junior WRC klassis. Lisaks Rolandile olid Lätis stardis ka tema MM-sarja konkurendid Ken Torn ja lätlane Mārtiņš Sesks.

Ralli avakatsena sõideti 11,40 kilomeetri pikkune katse ning mõlema eelmainitud arvestuse parimat aega näitasid Poom ja Järveoja. Järgneval kahel katsel näitasid nad kolmandat ja teist aega ning saabusid päeva esimesele hoolduspausile liidrina. Vahe paariga Ken Torn – Kauri Pannas oli 6,9 sekundit.

Kui jaanuaris sõidetud Aluksne rallil olid ilma- ja rajatingimused ideaalsed, siis plusskraadid ja sula olid Sarma ralli tingimused muutnud rasketeks, eriti katsete korduvläbimiseks.

Pärast lõunapausi sõideti hommikuste katsete korduvläbimine ning kõigil neil näitasid Poom ja Järveoja teist aega. Kui päeva esimesele hoolduspausile tulid CRC meeskonna sõitjad liidrina, siis viimasele hoolduspausile saabusid teisel kohal. Liidriks tõusnud Tornist ja Pannasest jäid nad maha 20,9 sekundiga.

Ralli kaks viimast katset sõideti õhtuhämaruses ning ka nendelt tuli Poomile ja Järveojale paremusjärjestuse teine resultaat.

Sarma ralli võitsid EMV3 ja Estonian Junior Challenge'i arvestuses Torn ja Pannas. Poom ja Järveoja lõpetasid ralli teisena ning jäid kaheksa kiiruskatse kokkuvõttes võitjatest maha 39,1 sekundiga.

Kui Tornist jäi Poom ralli kokkuvõttes maha 39 sekundiga, siis Läti meistrivõistluste arvestuses osalenud ja koduteedel sõitnud Sesksist minuti ja 24 sekundiga.

"Alustasime rallit väga hea tempoga, kohe esimesel katsel saime katsevõidu, ja seda umbes 10-sekundilise eduga. Kogu esimese ringi katsed sujusid ilusti ja juhtisime rallit kuni viienda katseni. Korduvkatsete olukord oli väga kehv, mille tõttu tegime seadistuse muudatuse, et autot säästa. Kahjuks muutis see sõitmise väga ebamugavaks ning sellega andsime liidripositsiooni käest ära. Viimastel katsetel olid taas väga rasked olud, ning kuna püüda polnud enam midagi, võtsime kindla sõiduga teise koha punktid," võttis Poom hooaja teise talveralli kokku.

Roland Poomi ja Ken Järveoja hooaeg jätkub järgmisel nädalal Rootsi MM-ralliga, kui ees on ootamas Junior WRC sarja avaetapp.