Suurbritannia tühistas veolepingu firmaga, millel pole laevu

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ramsgate`i sadam Lõuna-Inglismaal.
Ramsgate`i sadam Lõuna-Inglismaal. Foto: NEIL HALL / EPA / Scanpix

Briti valitus tühistas lepingu laevafirmaga, kes pidi hakkama pärast Brexitit Suurbritanniasse kaupu vedama, kuid kel pole laevu ega ka laevatamiskogemusi.

Valitsust on kritiseeritud ettevõttega Seaborne Freight 13,8 miljoni naelase tehingu sõlmimise eest, millega loodeti säilitada kaubavoogude liikumine ka pärast seda, kui Suurbritannia leppeta Euroopa Liidust lahkub.

Transpordiministeerium teatas täna, et lõpetas lepingu, sest Seaborne Freighti toetanud Iiri firma loobus toetusest.

Seasborne Freightiga sõlmitud leping oli väikesim kolmest erakorralisest praamilepingust, mille transpordiminister Chris Grayling jõuluvaheajal avalikkust teavitamata sõlmis.

Peagi selgus, et Seaborne Freighti näol on tegemist idufirmaga, millel pole laevu ning mis plaanis kasutada mereühenduseks väikseid sadamaid, mis pole sobilikud suurte kaubaaluste teenindamiseks.

Ministeeriumi kinnitusel ei saanud firma maksumaksja raha. Valitsus peab läbirääkimisi mitme ettevõttega, et tagada püsiv kaubaveomaht leppeta Brexiti korral.

Suurbritannia peaks lahkuma Euroopa Liidust 29. märtsil, kuid lahkumisreegleid ja tulevasi suhteid käsitlevat lahutuslepet ei ole suudetud veel vastu võtta.

Seaborne pidanuks tagama kaubaveo Kagu-Inglismaal Ramsgate'i sadama ja Belgia Ostendi vahel, et vähendada koormust La Manche'i väinas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles