Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Pärnu Sadam.
Pärnu Sadam. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu Sadama korvpallimeeskonna väljasõit Raplasse, kus Eesti-Läti ühisliiga mängus madistati kohaliku korvpalliklubi tiimiga, kujunes pärnakatele kui sõiduks Ameerika mägedel: avaveerandi napi võidu järel langeti kui musta auku, kust viimasel veerandil fööniksina tõusti ja mängu lõpp tõeliseks trilleriks pöörati.

Bussitäie suvepealinna fännide hääleka kaasaelamise saatel õnnestus pärnakatel korvirohke avaveerand 22:20 võita, kuid poolajasireeniks haaras ohjad juba Avis Utilitas, minnes ette 44:36.

Kolmandal veerandil vahe muudkui kärises ja viimasele lühikesele vaheajale mindi kodutiimi 74:57 eduseisul.

Viimasel veerandil alustas Sadama meeskond võimsat tagasitulekut. Minut enne lõppu oli Rapla edu kahanenud viie punktini ja Siim-Markus Post seisis vabaviskejoone taha, kuid vahet rohkem vähendada ei õnnestunud. Närvilised lõpuhetked kuulusid kodumeeskonnale, kes vormistas võidu numbritega 94:85.

Pärnu meeskonna uusimal liikmel, 203 sentimeetri pikkusel ameeriklasest keskmängijal Justin Alstonil kulus skoori avamiseks neli minutit. Korvi all jõuliselt tegutsenud leegionäri arvele jäi lõpuks 13 punkti.

Pärnu meeskonna suurim korvikütt oli 24 punktiga Henri Wade-Chatman. Demetre Rivers tõi 20 punkti. Riversil oli korralik tööpäev, ta pidi platsil rügama 38 minutit ja kümme sekundit.

Kaksikduubli sai protokolli Mihkel Kirves, visates kümme punkti ja võttes 11 lauapalli.

Rapla meeskonna resultatiivseim oli 26 punktiga Sven Kaldre.

Pärnu Sadama meeskonna peatreener Heiko Rannula tunnistas matšijärgses intervjuus, et kaotuse võib kirjutada tema arvele. “Kui vastane on enesekindel ja mina oma mängijaid kohtumiseks häälestada ei suutnud, on see treeneri kaotus,” ütles ta, lisades, et potentsiaali on meeskonnal tema arvates kõvasti.

Pärnu Sadamal on ühisliigas üheksa võidu ja 12 kaotusega kümnendal kohal.

Pärnakate järgmine mäng on pühapäeval kodusaalis Ventspilsiga.