Altiuse noored pääsesid Martin Kutmani mälestusvõistlustel neljal korral poodiumile

Laur Peetris tuli mälestusvõistlustelt tagasi kahe esikohaga.
Laur Peetris tuli mälestusvõistlustelt tagasi kahe esikohaga. Foto: Romet Mihkels

Eile toimusid Tartu ülikooli spordihoones legendaarse kergejõustikutreeneri Martin Kutmani seitsmendad mälestusvõistlused.  Pärnu spordikooli ja SK Altiuse noorsportlased naasid nelja medaliga.

Laur Peetris tuli mõõduvõtult tagasi kahe esikohaga: U14 poiste kaugushüppes võitis ta 4.94ga ja 60 meetri jooksus 8,34ga. Tristan Erm oli kaugushüppes 4.50ga 14 sportlase seas viies.

U16 eaklassi teivashüppes võtsid Altiuse tüdrukud kaksikvõidu: Carlyn Pukk viis hooaja tippmargi 3.45ni ja Martha-Liset Rõõmussar sai jagu 2.80st. Madis Kaare võistles U16 poiste vanuseklassi teivashüppes väljaspool arvestust ja püstitas isikliku rekordi – 4.05.

Martha-Liset Rõõmussar (vasakul) ja Carlyn Pukk said teivashüppes kaksikvõidu.
Martha-Liset Rõõmussar (vasakul) ja Carlyn Pukk said teivashüppes kaksikvõidu. Foto: Romet Mihkels

U16 tüdrukute kaugushüppes jäi Mari Silvia Lauri esimesena poodiumilt välja (4.94), pronksmedali teeninu hüppas neli sentimeetrit rohkem.

Tüdrukute U16 vanuseklassi 60 meetri jooksus pääsesid Lauri ja Pukk finaali, kus jäid vastavalt viiendaks ja kuuendaks (8,34 ja 8,37). Naiste sprindi finaalis sai Ann Marii Kivikas 7,92ga kuuenda koha. Eeljooksus oli ta kaks sajandikku kiirem.

Alavõitjad said autasuks äsja ilmunud raamatu Kutmanist.