Fotod: äärekohtunik eksis rängalt kaks korda Liverpooli kasuks

Kris Ilves
Liverpooli peatreener Jürgen Klopp ajas pärast mängu kohtunikega paar sõna juttu.
Liverpooli peatreener Jürgen Klopp ajas pärast mängu kohtunikega paar sõna juttu. Foto: JOHN SIBLEY / Action Images via Reuters

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas mängis liider Liverpool esmaspäeval võõrsil 1:1 viiki West Ham Unitediga.

Liverpool haaras juhtohjad 22. minutil, kui ebaõiglaselt jõudis sihile Sadio Mane. Senegallane realiseeris küll James Milneri söödu suurepäraselt väravaks, kuid eelnevalt oli Milner Adam Lallana söödu ajal selges suluseisus. Äärekohtunik, kes pani kohavalikuga totaalselt puusse, ei tõstnud suluseisu märgiks lippu.

West Ham ei pidanud kaua kaotusseisus rabelema, sest juba kuus minutit hiljem sahistas võrku Jamaica juurtega inglane Michail Antonio. Äärekohtunik oleks Liverpoolile peaaegu ka võiduvärava kinkinud, kuid Divock Origi ei realiseerinud üleminutitel üks-üks olukorda. Kordusest selgus, et belglane oli söödu ajal suluseisus… õigusemõistja lipp taas ei tõusnud.

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp vihjas pärast kohtumist BBC-le, et kohtunikebrigaadi eksimus esimesel poolajal rikkus kogu mängu. «Ma kuulsin, et meie värav oli suluseisust. Ma olen üpris kindel, et kohtunik teadis seda,» sõnas Klopp. «50-50 olukordades said alati vastased karistuslöögi, mis ei teinud meie elu lihtsaks,» lisas sakslasest juhendaja.

West Hami loots Manuel Pellegrini ei jätnud võimalust kasutamata ja nähvas mängujärgsel pressikonverentsil. «Klopp on harjunud suluseisust löödud väravatest võitma. Kui olin Malaga treener, siis ta võitis mind väravaga, mis oli löödud seitse meetrit suluseisust, nii et ta ei saa millegi üle kurta,» märkis tšiillane.

Jürgen Klopp ja Manuel Pellegrini.
Jürgen Klopp ja Manuel Pellegrini. Foto: Craig Mercer / Sportimage/PA Images

Kuna Liverpooli lähim jälitaja Manchester City sai päev varem 3:1 jagu Londoni Arsenalist, siis lahutab kahte tiitlinõudlejat kolm punkti. Kolmandal kohal olev Tottenham Hotspur jääb Liverpoolist maha viie ja Cityst kahe silmaga. Inglismaa kõrgliiga tabelitipp: Liverpool 62 p, Manchester City 59 p, Tottenham 57 p, Chelsea 50 p, Manchester United 48 p, Arsenal 47 p.