TalTech mängis suure eduseisu maha, ent pääses Rapla vastu ikkagi võiduga

Postimees Sport
Norman Käbin.
Norman Käbin. Foto: Mihkel Maripuu

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis TalTech hooaja 11. võidu, kui alistas koduplatsil Rapla Avis Utilitase 82:78.

Tuulerõugete tõttu koju jäänud Rapla tiimi põhimängujuhi Dominique Hawkinsi puudumine andis tunda juba kohtumise esimestel minutitel, mil TalTech asus 9:2 juhtima. Sven Kaldre vähendas kaotusseisu, aga võõrustajad tegid 6:0 spurdi otsa ning avaveerandi viimaseks minutiks oli vahe paisunud juba 18 punktile.

Oliver Metsalu kolmepunktiviskest juhtis TalTech teise veerandaja avaminutil 32:15, misjärel õnnestus Raplal tulla Gregor Ilvese, Hunter Mickelsoni ja Indrek Kajupanga abiga 34:22 peale. Ervins Jonatsi kaugviskest pääses Rapla ka üheksa punkti kaugusele ja Ronald Delphi eestvedamisel siirduti puhkepausile 40:46 kaotusseisus.

Teist poolaega alustas TalTech 12:2 spurdiga. Rapla tegi aga 8:0 vastu ja Jonatsi kaugviskest suudeti kaotusseis ka viiele punktile vähendada, ent viimane neljandik hakkas siiski kodumeeskonna 66:59 juhtimisel. Külalised jätkasid tagasitulekut ning ligi kaks minutit hiljem tabas Kajupank kaugelt, tehes seisuks 66:64. TalTech üritas uuesti eest ära minna, aga järjekordselt oli Kajupank kolmepunktiviskel täpne ja vahe oli nüüd minimaalne. 1.36 enne lõpuvilet viis Norman Käbin TalTechi 76:73 ette ning Puideti vabavisetest suurendati eduseis viiele punktile. Olulise kaugviske tabas kümme sekundit enne lõppu Kajupank ja põnevus säilis. Vabavisetele saadeti nüüd Toomas Raadik, kes ei eksinud, ja Rapla ülejäänud ajaga enam viskele ei jõudnudki.

Jaan Puidet viskas TalTechi parimana 20 punkti ja kogus 9 lauapalli. 17 silma lisasid Toomas Raadik ja Oliver Metsalu ning 10 punkti sai kirja Gregor Arbet.

Rapla poolelt tõi Ronald Delph 17 punkti. Indrek Kajupank ja Ervins Jonats viskasid kumbki 16 punkti, Hunter Mickelson lisas 12 silma. Sven Kaldre nimele jäi 11 punkti, 7 lauapalli ja 6 korvisöötu.

OlyBet Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 6. veebruaril kolme mänguga. BC Kalev/Cramo võõrustab BK Ogre meeskonda, Tallinna Kalev/TLÜ kohtub Tartu Ülikooliga ja BK Liepaja heitleb Riia VEFiga.