Poola grand prix’ parim eestlane oli Tiit Kivisild

Eesti Ratsaspordi Liit
Tiit Kivisild ja Don Kide.
Tiit Kivisild ja Don Kide. Foto: Celin Lannusalu

Jaanuari viimasel päeval algas Poolas, Lublinis maineka Cavaliada tuuri II etapp, kus osalesid ka parimad Eesti takistussõitjad Rein Pill, Kullo Kender ja Tiit Kivisild. Pill, keda alles nädala eest tunnustati kui 2018. parimat takistussõitjat, naaseb kõrgetasemeliselt võistluselt koju võiduga. Pühapäevase grand prix’ parim eestlane oli Tiit Kivisild.

Cavaliada tuur koosneb neljast etapist, millest viimane on ühtlasi ka meie liiga karika finaal, mis toimub 7.-10. märtsini Varssavis. Mullu novembris toimunud Poznani etapil meie sportlastel erilist edu polnud, kuid seekord naasetakse võidu ja mitmete auhinnaliste kohtadega.

Võistluse avapäeva alustasid Pill ja Alfons Ra 140 cm parkuuri võiduga. Pill oli väikeses ringis samuti auhinnalisel 8. kohal hobusega Happygirl G. Reedeses 145 cm sõidus, kus koguti ka Longines Rankingu (LR) punkte, olid Pill ja Alfons Ra kõrgel 4. kohal ning Kullo Kender ja Artas saavutasid 11. auhinnalise koha. Tiit Kivisild ja Don Kide lõpetasid selle sõidu 8 karistuspunktiga.

Rein Pill ja Alfons Ra.
Rein Pill ja Alfons Ra. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Pühapäeval kulmineerus Lublini võistlus CSI2* 145 cm LR grand prix’ võistlusega, kuhu oli end üles andnud 39 võistluspaari. Ümberhüpetele pääsemiseks oli vaja läbida puhtalt 12 takistusest koosnev põhiparkuur ja see õnnestus kokku neljal paaril, kelle seas kahjuks eestlaseid polnud. Meie sportlastest esimesena startinud Kivisild ja Don Kide tegid muidu ilusa ja kiire sõidu, kuid kahjuks polnud neil eelviimasel takistusel õnne ning paar lõpetas 4 kp-ga, saades kokkuvõttes 8. auhinnalise koha. Kender ja Artas lõpetasid 8 kp-ga ning Pill ja Alfons Ra 4 kp-ga. GP võitis poolakas Krzysztof Ludwiczak hobusel Nordwind.

Meie sportlased jäid siiski hooaja esimese olulise välisvõistlusega rahule.

„Hobune hüppas väga hästi ja sõit oli super hea, nagu ka hobuse vorm. Kahjuks eelviimasele tõkkele läksime veidi suure hooga ja hobune ei olnud nii keskendunud kui oleks vaja olnud ning seetõttu tuli seal viga. Rada oli iseenesest täiesti hüpatav ja paraja raskusastmega,“ ütles Tiit.

Ka Rein ja Kullo jäid võistluse ning hobustega väga rahule. „Minu hobune oli aasta lõpus tööst maas ja saime vähe trenni teha. Siin hüppas ta aga tegelikult hästi ja hooaeg on alles alanud, nii et kindlasti saab veel paremini,“ sõnas Kullo. „Meil kadus sõit täna lihtsalt ära, rütmi ei olnud ja nii ei tulnud midagi välja. Aga võistlusega jään kokkuvõttes rahule, korraldus on siin hea ja tase kõrge,“ kommenteeris Rein.

Cavaliada tuuri kohta leiate rohkem infot kodulehelt.