Chelseast lahkunud Fabregas lõi uue koduklubi särgis esimese värava

Kris Ilves
Cesc Fabregas.
Cesc Fabregas. Foto: ERIC GAILLARD / REUTERS

Talvises üleminekuaknas Londoni Chelsea jalgpalliklubist Monacosse siirdunud hispaanlane Cesc Fabregas sai uue koduklubi eest jala valgeks.

Monaco haaras eilses Prantsusmaa kõrgliiga kohtumises Toulouse’i vastu juhtohjad 15. minutil, kui sihile jõudis venelane Aleksandr Golovin, kuid poolajapausile mindi 1:1 viigiseisul, sest 20. minutil sahistas võrku prantslane Christopher Jullien. Monacole tõi võidu Fabregas, kes teise poolaja keskpaigas karistas ära Toulouse’i kaitsjate segaduse.

31-aastane Fabregas, kes on peale Chelsea esindanud ka Londoni Arsenali ja Barcelonat, lõi Monacoga käed Thierry Henry soovil, kes veel jaanuaris sealse meeskonna peatreenerina töötas, kuid kehvade tulemuste tõttu hundipassi sai. Praegu juhendab Monacot Leonardo Jardim, kes tunamullu klubi ka Prantsusmaa meistriks tüüris.

Käimasoleval hooajal on Monaco teeninud neli võitu, kuus viiki ja 13 kaotust ehk 18 punkti, mis annab 20 meeskonna konkurentsis 18. koha. Praeguse seisuga jääb esimesena liigasse püsima Caen, kes on sarnaselt Monacole kogunud 18 punkti, kuid pidanud ühe kohtumise vähem. Hooaja lõpuni jääb mängida 15 vooru.