Viljandi Tuleviku esindusmeeskond jäi alla Kuressaarele, harrastajad said jagu Elvast

Sigrid Koorep
Viljandi Tuleviku harrastajate meeskond on jõudnud saalijalgpalli rahvaliiga mängudega lõpusirgele. Laupäeval peetud tähtsas kohtumises Elva harrastajatega vallandus tõeline väravasadu ja esimesena oli täpne viljandlane Remo Reinhold (pildil oranžis). Foto: Marek Tiits

Taliturniiri neljas, reedel asetleidnud mäng tõi Viljandi Tuleviku esindusmeeskonnale kahe võidu kõrvale teise kaotuse. Eelviimases voorus vastaseks olnud FC Kuressaarele jäädi Eesti jalgpalli liidu Tallinna sisehallis alla 1:2. Laupäeval sai Tuleviku harrastajate meeskond Elvas saalijalgpalli rahvaliigas oma hooaja teise võidu.

Viljandi Tuleviku klubi ridades tegutsev kogukonnajuht Marek Tiits vahendas, et taliturniiri kohtumises avas meie meeskond skoori, kui 18. minutil oli teist mängu järjest täpne Indrek Ilves. Saarlased kaotasid keskväljal palli, Tanel Lang viis Tuleviku kontrarünnakule ning leidis suurepärase läbisööduga trahvikasti nurka sööstva Ilvese. Too tulistas terava nurga alt täpselt peale ja viis kollased 1:0 ette viis.

24. minutil teenis Kuressaare penalti ja selle realiseeris Sander Laht. Poolajapausile mindi 1:1 tasaseisul.

59. minutil lõpetas Kuressaare kontrarünnaku resultatiivselt Karl-Ivar Maar ning saarlased haarasid 2:1 edu.

Teisel poolajal mängu sekkunud Kristen Kähr ja Rainer Peips tõid Tuleviku rünnakuile maruliselt teravust juurde, kuid Kuressaare väravavahti Magnus Karofeldi üle mängida ei õnnestunud. Saarlased said oma tahtmise ning hoidsid 2:1 võidust lõpuvileni kinni.

Viljandlaste esindusmeeskonnal on taliturniiril pidada nüüd veel kohtumine Tallinna Kaleviga. See saab teoks 8. veebruaril kell 17.45. Meeskonna peatreener Sander Post on kokku leppinud ka sõpruskohtumise FC Elva ja Narva Transiga. Need mängud on vastavalt 16. ja 22. veebruaril ning lõpetavad esindusmeeskonna hooajaks valmistumise perioodi.

Viljandi Tuleviku harrastajate võistkond pidas laupäeva õhtul Elvas saalijalgpalli rahvaliiga kaheksanda vooru mängu FC Elva kuuenda sektori meeskonnaga ning teenis hooaja teise võidu, 4:3. Pingelises tabelilõpumängus – Tulevik hoidis enne seda eelviimast, viiendat positsiooni ja Elva oli viimane, kuues –  läksid viljandlased Remo Reinholdi väravast 1:0 ette, kuid lubasid vastastel kiiresti viigistada. Mirko Gedvili väravast pääsesid harrastajad 2:1 juhtima.

Raul Katenevi värav tegi seisuks juba 3:1, kuid Elva ei jätnud jonni ja vähendas vahe taas minimaalseks. Ka Katenevi teisele väravale, mis tõi tabloole seisu 4:2, oli Elval veel vastus olemas, kuid harrastajate väravasuul seisva Veikko Lehtsaare hiigelmäng lõpuminutitel jättis 4:3 võidu ikkagi Tuleviku meestele.

Teenitud võiduga välistasid varasemast seitsmest mängust ühe võidu, ühe viigi ja viis kaotust saanud Tuleviku harrastajad oma esimesel saalijalgpalli liigahooajal alagrupis viimasele kohale langemise. Ees seisab veel kaks vooru: 7. veebruaril mängitakse võõrsil tabeli liidri Valga Warrioriga ja 9. veebruaril kodusaalis tabelis koha võrra kõrgemal asuva Põhja-Sakalaga.