Bayern kaotas, Dortmund liigub meistritiitli poole

Kris Ilves
, reporter
Müncheni Bayerni tähtmängija Thomas Müller.
Müncheni Bayerni tähtmängija Thomas Müller. Foto: PATRIK STOLLARZ / AFP

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas sai eile hooaja neljanda kaotuse tiitlikaitsja Müncheni Bayern, jäädes võõrsil 1:3 alla Leverkuseni Bayerile.

Bayern asus mängu Leverkuseni vastu küll esimesel poolajal Leon Goretzka väravast juhtima, kuid võõrustajad lõid teisel kolmveerandtunnil suisa kolm väravat. Leon Bailey sahistas võrku 53. minutil, Leverkuseni viis juhtima kümme minutit hiljem Kevin Volland ja lõppseisu vormistas vahetusest sekkunud Lucas Alario 87. minutil.

Marco Reus.
Marco Reus. Foto: Max Maiwald/DeFodi.eu / imago/DeFodi

Liider Dortmundi Borussia mängis võõrsil 1:1 viiki Frankfurdi Eintrachtiga. Dortmund haaras Eintrachti vastu juhtohjad avapoolaja keskpaigas, kui sihile jõudis Marco Reus, kuid talle vastas 36. minutil Luka Jovic. Teisel poolajal väravaid ei löödud.

49 punkti kogunud Dortmundi järel asub Saksamaa Bundesligas teisel kohal Mönchengladbachi Borussia (42 punkti) ja kolmandal Bayern (42). Esinelikusse mahub ka 37 silma kogunud Leipzig.