Katuselekke tõttu mängupaika vahetanud Tallinna Kalev sai lisaajal napi kaotuse

Silver Tabo
Janar Talts (palliga) tegi hea mängu, kuid paraku sellest võiduks ei piisanud.
Janar Talts (palliga) tegi hea mängu, kuid paraku sellest võiduks ei piisanud. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Korvpalli Eesti-Läti ühisliigas täna Sõle spordihoones kell 17 algama pidanud kohtumine Tallinna Kalev/TLÜ ja Jurmala meeskonna vahel lükati katuselekke tõttu edasi. Paar tundi hiljem TalTechi spordihoones avavile saanud mäng lõppes Eesti klubile lisaajal valusa 96:99 allajäämisega.

Kohtumist domineeris algusest peale lõunanaabri meeskond Jurmala, kelle mängumehed võitsid avaveerandi tulemusega 23:12 ning läksid pikemale pausile 13-punktilises eduseisus (47:34). Kolmanda veerandaja suutis n-ö väike Kalev kahe punktiga võita ning viimasel neljandikul mitmel korral koguni juhtima minna. Seejuures tabas Taylor Stafford normaalaja viimasel sekundil kaugviske ning ees ootas lisaaeg.

Viis minutit möödusid väga tasavägiselt ning kumbki meeskond ei suutnud otsustavalt eest minna. Siiski jäid viimaks kolme punktiga (96:99) alla Martin Müürsepa juhendatava Tallinna Kalev/TLÜ hoolealused.

Üleplatsimehena viskas võitjate parimana Kaspars Vecvagars 27 punkti, kaksikduubli kogus 21 punkti ja 11 lauapalliga Karlis Lasmanis. Kalevi resultatiivseimaks kerkis 25 punkti visanud Janar Talts, Ronald Eric McHee toetas teda 17 silmaga.

Liigatabelis vahetasid Jurmala ja Kalev omavahel kohad, kui Eesti klubi langes seitsmendaks (10 võitu ja 10 kaotust) ning Jurmala tõusis kahe enam peetud kohtumise juures 15 meeskonna konkurentsis kuuendaks (11 võitu ja 11 kaotust).