Johaug pani kodused konkurendid mäekõrguse eduga paika (2)

Kris Ilves
Therese Johaug.
Therese Johaug. Foto: TOMS KALNINS / EPA

Seitsmekordne murdmaasuusatamise maailmameister Therese Johaug saavutas järjekordse Norra meistritiitli, kui triumfeeris 7,5+7,5 km suusavahetusega sõidus.

30-aastase Johaugi triumfiga jätkus vapustav seeria: kõik käimasoleval suusahooajal peetud naiste distantsisõidud, kus Johaug osalenud, on lõppenud just tema esikohaga. Konkurendid pole esikoha lähedalegi jõudnud.

Kuldmedali kaela saanud Johaug edestas suusavahetusega sõidus teise koha ja hõbemedali pälvinud Astrid Uhrenholdt Jacobseni ligi minutiga. Kolmanda koha sai Johaugile minuti ja 25,1 sekundiga kaotanud Kari Öyre Slind, kes edestas lõpuspurdiga Maiken Caspersen Fallat, Heidi Wengi ja Ingvild Flugstad Östbergi.

Päev varem, neljapäeval võitis Johaug Meraakeris samuti mäekõrguse eduga Norra meistritiitli 10 km eraldistardist klassikasõidus.

MK-sarjas on Johaug tänavu teeninud seitse esikohta. Punktiarvestuses asub Tour de Ski vahele jätnud norralanna 800 silmaga neljandal kohal, liider on 1237 punktiga tema kaasmaalanna Östberg. Esikolmikusse mahuvad ka venelanna Natalja Neprjajeva (1057 punkti) ja soomlanna Krista Pärmäkoski (1002).