Liverpool kaotas kodus punkte, Klopp kirus kohtunikke

Kris Ilves
Maruvihane Liverpooli peatreener Jürgen Klopp.
Maruvihane Liverpooli peatreener Jürgen Klopp. Foto: Peter Powell / EPA

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas kaotas punkte liider Liverpool, kes leppis kodus 1:1 viiki kolme aasta taguse tšempioni Leicester Cityga.

Liverpool asus mängu küll juba kolmandal minutil Sadio Mane tabamusest juhtima, kuid Leicester viigistas Harry Maguire’i väravast esimese poolaja teisel üleminutil. Teisel kolmveerandtunnil väravaid ei löödud.

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp kirus mängujärgsel pressikonverentsil jälle kohtunikebrigaadi. Sakslasest juhendaja ei saanud aru, miks ei määranud õigusemõistjad Liverpooli kasuks 11 meetri karistuslööki. Kloppi sõnul oli mõlemal poolajal üks olukord, kus Liverpool oleks pidanud saama penalti.

«Ma arvan, et seal oleks pidanud olema penalti. Ma ei tea, miks see polnud penalti,» sõnas Klopp olukorra kohta, kus Naby Keita sooritust segas Ricardo Pereira. «Siis oli meil olukord Maguire’iga…,» lisas Klopp avapoolaja intsidenti kohta, kus Mohamed Salahi peatas Maguire.

Mängudevooru vaat et suurima üllatuse sepistas hoopis Bournemouth, kes alistas kodus 4:0 kuuekordse Inglismaa meistri Londoni Chelsea. Bournemouthi kõik väravad sündisid teisel poolajal, kui võrku sahistasid Joshua King (47. ja 74. minutil), David Brooks (63.) ja Charlie Daniels (90+5.). Chelsea polnud sellel sajandil Inglismaa kõrgliigas kordagi nelja väravaga kaotanud.

Watford asus võõrsil Tottenham Hotspuri vastu mängu 33. minutil Craig Cathcarti väravast juhtima, kuid Heung-Min Soni 80. ja Fernando Llorente 87. minuti tabamused kinkisid Tottenhamile kolm võidupunkti. Southampton mängis kodus 1:1 viiki Crystal Palace’iga. Wilfried Zaha viis Crystal Palace’i mõned minutit enne poolajavilet juhtima, lõppskoori vormistas 77. minutil James Ward-Prowse.

Et päev varem kaotas Manchester City võõrsil üllatuslikult Newcastle Unitedile, suurendas Liverpool punkti jagu lähima rivaaliga vahet. Inglismaa kõrgliiga tabelitipp: Liverpool 61 punkti, Manchester City 56 p, Tottenham 54p, Arsenal 47 p, Chelsea 47p, Manchester United 45 p.