Tartu Ülikool/Bigbank jätkab kaotuseta

Silver Tabo
Tartu Ülikool / Bigbank.
Tartu Ülikool / Bigbank. Foto: skduo.ee

Tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank jätkab võrkpalli naiste Eesti meistrivõistlustel ainsana kaotuseta, saavutades juba kümnenda järjestikuse võidu. Täna pidi kodupubliku ees mänginud Tartu naiskonna paremust tunnistama Famila/Võru Võrkpalliklubi, vahendab Volley.ee.

Laupäeval põhiturniiri võidu kindlustanud tartlannad loovutasid täna võrulannadele esimeses geimis 19 ja teises 16 punkti. Tasavägiseimaks osutus kolmas geim, milles külalised kogusid 21 punkti. Seega läks koduvõistkonnale kirja 3:0 (19, 16, 21) võit.

Rünnakul 75-protsendilise efektiivsusega sisuliselt pidurdamatu olnud Jade Šadeiko realiseeris võitjate ridades 12 tõstet ja lisas koguni 9 pallinguässa. Pluss-miinus arvestuses jäi Šadeiko 12-ga plussi, mis oli samuti kohtumise parim näitaja. Renate Pikk aitas võitjaid 9 punktiga. Külaliste poolel oli parimas hoos Hanna-Liisa Ilves, tuues 12 punkti.

Tartlannad tegid suurepärase esituse rünnakul, kus võõrustajate efektiivsus oli 51 protsenti, ja pallingul, kus koguti 18 punkti. Külaliste samad näitajad olid 36 protsenti ja 6. Ka pallingu vastuvõtul oli selge 52-21 paremus koduvõistkonnal.

Täiseduga jätkav Tartu Ülikool/Bigbank on võitnud kõik kümme mängu, Famila/Võru Võrkpalliklubil on neljandana kümnest mängust kirjas neli võitu. Neljapäeval sõidab tabeli kuues Audentese SG /Noortekoondis külla kolmandat kohta hoidvale TalTech/Tradehouse'ile.