Pärnu Sadama korvpallimeeskond alistas Eesti-Läti ühisliigas kodusaalis tabeli eelviimase, BK Liepāja 96:83. Selle hooaja liigadebüüdi tegi mängujuht Siim-Markus Post, kes vigastas neli kuud tagasi kontrollturniiril põlve.

Pärnu alustas koosseisus Henri Wade-Chatman, Saimon Sutt, Tormi Niits, Mihkel Kirves ja Demetre Rivers.

3.42 enne avaveerandi lõppu kerkis helitase kohalikus spordihallis lakke, sest üle pika aja astus platsile Post, kes vahetas välja Wade-Chatmani. Publik skandeeris kauaoodatud mängujuhi nime ja seisis püsti.

Mängunäljas Post sai esimesel katsel kohe kaks silma kirja, kui murdis teravalt korvi alla ja tabas. Teise perioodi alguses näitas 184sentimeetrine mängujuht, et tema kaugvisegi pole kuhugi kadunud, kui sopsas avakatsel kolmese.

Pärnu võitis avaveerandi neljaga (23:19) ja kasvatas poolajapausiks vahe juba 17 silmani (52:35). Maruliselt andis spordihalli võrkudele valu Rivers, kes tabas teisel veerandajal kolm kolmest (neist ühe veaga) ja kelle arvel oli juba 15 punkti. Kirves lisas 14 silma.

Kuigi Sadam alustas teist poolaega hästi ja vahepeal juhiti juba pea 20 silmaga, ei suudetud vastast lõplikult murda. Liepāja pani püsti maa-alakaitse, mis, nagu ajalugu on näidanud, Pärnule eriti ei sobi. Vahe vähenes enne otsustavat kümmet minutit 11ni (61:50).

Pärnu, kelle mäng käis üles-alla justkui Ameerika mägedel, pääses viis minutit enne matši lõppu vastaste peatreeneri Artūrs Štālbergsi tehnilise vea järel 86:70 ette ja mäng oli tehtud. Matši lõpetas kapten Rannar Raabi pealtpanek, mis nii pealtvaatajad kui tiimikaaslased pöördesse ajas.

Üleplatsimeheks sai Rivers, kes tabas viis kaugviset ja kogus 32 punkti. Leegionär hankis üheksa lauapalli. Kirves panustas 18 silma ja 11 lauapalliga.

Post veetis platsil 22 minutit ja sai kirja üheksa punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/7) ja sama palju resultatiivseid sööte. Mängujuht tunnistas mängujärgses intervjuus, et ta ei hoidnud täna midagi tagasi.

"Väga mõnus oli mängu tulla. Õnnestusin kohe, panin viske kotti ja rahvas tuli taha," rääkis Post, kuid lisas, et vigastusega oli väga keeruline eemal olla. "Elu kõige raskem periood: tulin kaitseväest ära ja mõtlesin, et hakkan nüüd täiega kossu mängima. Viis päeva hiljem läks põlv, väga õnnetu."

Pärnul on liigatabelis üheksa võitu ja 11 kaotust, mis annab üheksanda koha.