Pärnu motoklubi sportlased teenisid jäärajal kolm auhinda

Joel Kukk
Pärnu motoklubi poiss Kristjan-Erich Luhaäär (nr 99) kihutas Harku järvejääl 50 ccm masinaklassis esimese auhinna vääriliselt. Foto: Karli Saul

Mootorratturite jäärajasõidu Eesti meistri- ja karikavõistluste avaetapil kihutas Tallinnas Harku järvel üle paarisaja sportlase ja paremus selgus kümnes masinaklassis.

Pärnu motoklubi võidusõitjatest teenis Kristjan-Erich Luhaäär kõige nooremate motomeeste 50 ccm klassis etapivõidu, teiseks tuli Sõmerpalu poiss Enri Lustus ja kolmas oli Henry Järv (Äksi MK).

MX hobiklassis kihutas pärnakas Peeter Volokitin kahe sõidu kokkuvõttes Hannes Hansmani (MX Racing Team) järel teise auhinna vääriliselt ja kolmandaks tuli Jürgen Jegorov (Road Devil). Mattias Graumann lõpetas võistluse 40 konkurendi seas 18. kohal.

Juunioride 85 ccm masinaklassi põneva avasõidu võitis Pärnu noormehe Joosep Pärna ees ülinapilt Karl Takk (Vihur Motosport) ja kolmandana ületas lõpujoone Kenneth Nurja (AYR Racing Team). Pikalt liidrina sõitnud Hugo-Brent Freimann (Vihur Motosport) eksis sõidu lõpuosas ja langes neljandaks. Teises sõidus võttis  kindla võidu juba esimestel ringidel liidriks tõusnud Nurja, teiseks tuli Takk ja kolmandaks Freimann. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Eesti karikasarja avaetapi Takk, teise koha punktid kogus Nurja ja kolmas oli teise sõidu neljandana lõpetanud Pärn. Tristan Loob sai Harku järvejääl kuuenda koha ja Fred Erik Merivälja (MK Slik) oli 15.

Kõige kiiremate tsiklite, MX Openi jääpiigi klassis oli parim Andre Park (RedMoto Racing), talle järgnesid Taavi Laur (KTL Racing Team) ja põhjanaaber Aslan Hasan. MX A krossinaela konkurentsis pani kahes klassis võistelnud Park oma paremuse taas maksma. Teise poodiumikoha hõivas Viljandi motosportlane Marko Heinmäe ja kolmanda auhinna sai Lauri Lokotar (Kose AMK). Paikuse motoklubi värvides kihutav Tamur Talviku pidi seekord leppima neljanda kohaga.

Jääraja Eesti meistri- ja karivõistluste teine etapp sõidetakse järgmisel laupäeval Pärnu jõel Papiniidu silla juures.