Jääpurjetajad seilavad EMil tõusvas joones

Joel Kukk
Mihkel Kosk asub EMi edetabelis nelja sõidu järel kolmandal kohal.
Mihkel Kosk asub EMi edetabelis nelja sõidu järel kolmandal kohal. Foto: Pärnu jahtklubi

Pärnu jahtklubi sportlased Mihkel Kosk ja Rasmus Maalinn kerkisid DN-klassi jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlustel Poolas Śniardwy järvel kahe päeva järel medalinõudlejate hulka.

Kolmandas võistlussõidus oli kiireim poolakas Michal Burczynski, kannul Kosk ja Maalinn. Esikolmikule järgnesid kodus purjetavad Jarek Radzki, Wojciech Baranowski ja Lukasz Zakrzewski. Neljanda sõidu võitis Lukasz Zakrzewski, teiseks tuli Venemaa meister Oleg Vasiljev ja kolmas oli Radzki. Maalinn sai viienda ja Kosk seitsmenda koha.

Enne viimast võistluspäeva juhib regatti Burczynski 13 kohapunktiga. Radzkil on 19 ja Kosel 21 punkti. Neljandal kohal on Lukasz Zakrzewski 25 silmaga ja viiendat-kuuendat kohta jagavad Tomasz Zakrzewski ning Maalinn võrdselt 27 punktiga.

“Läheme viimasel võistluspäeval välja täispangale,” rääkis Kosk telefonivestluses klubikaaslasele. “Viiendast sõidus lüüakse kaardipakk sassi, kuna igal mehel läheb halvim sõit mahaarvamisele. See tähendab, et teises sõidus 18. koha saanud Rasmusel on suured šansid esimese kolme hulka jõuda,” selgitas ta.