Kaubamaja ja Solarise vahelise kvartali planeering jõudis järgmisse faasi

Uwe Gnadenteich
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rävala kvartal Rävala puiestee ja Kaubamaja tänava nurgalt vaadatuna.
Rävala kvartal Rävala puiestee ja Kaubamaja tänava nurgalt vaadatuna. Foto: Koko Arhitektid

Estonia puiestee, Kaubamaja tänava, Rävala puiestee ja Teatri väljaku vahelise kvartali detailplaneering on 25. jaanuarist 8.veebruarini avalikul väljapanekul.

Detailplaneeringu materjalidega saab tutvuda tööpäeviti Tallinna Kesklinna Valitsuses (Nunne tn 18, hoovimaja toas nr 32) ning Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7, I korrus).

3,49 hektari suuruse maa-ala kohta koostatud detailplaneering võeti vastu linnavalitsuse 5. detsembri 2018 korraldusega. Detailplaneering on koostatud eesmärgil moodustada planeeritud alale krundipiiride muutmise teel 14 krunti, lahendada kvartalisisene liikluskorraldus ja määrata kruntide kasutamise tingimused ning ehitusõigus.

Tegu on südalinna ühe olulisema detailplaneeringuga. Estonia teatri ja Tammsaare pargi vastas asuvale alale koostatud detailplaneering annab võimaluse olemasolevate hoonete ümberehitamiseks ja laiendamiseks ning täiendavate kuni 8-korruseliste ja ühe kuni 12-korruselise elu-, äri- ja ühiskondliku funktsiooniga hoonete ehitamiseks. Alale on kavandatud ka avalikult kasutatav kvartalisisene tänav.

Rävala puiestee 8 krundil paiknev 11- ja 12-korruseliste hooneosadega ala kõrgusliku dominandi moodustav amortiseerunud ärihoone (nn Projekteerijate maja) on detailplaneeringu kohaselt võimalik asendada uue hoonega ning Rävala puiestee 10 krundil paiknev arhitektuurimälestisena kaitse all oleva Tallinna Ülikooli akadeemilise raamatukogu hoonele on kavandatud juurdeehituse võimalus.

Planeeritud maa-ala hoonestamisel tuleb tagada vanalinna silueti vaadeldavus linna olulistest vaatepunktidest ja vanalinna suunalistelt tänavatelt. Arvestades ala paiknemist ajaloolises linnastruktuuris tuleb arvestada ka arheoloogilise kultuurkihi olemasolu võimalikkusega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles