Viimasel veerandajal 37 punkti visanud ja kaotusseisust välja tulnud Taltech teenis hooaja kümnenda võidu

TalTech teenis hooaja 10. võidu
TalTech teenis hooaja 10. võidu Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti-Läti Korvpalliliigas toimus pühapäeval üks mäng, milles Taltech alistas võõrsil BK Liepaja meeskonna 91:98.

Kohtumine algas skoorirohkelt ja viie minuti möödudes juhtis Liepaja 15:10. Taltech oli raskustes sloveenist ääremängija Andraz Kavasi ja ameeriklasest mängujuhi Justin Lamont Johnsoni takistamisega ning avaveerandil lasti endale koguni 31 punkti visata. Järgmisel kümnel minutil ei saanud Liepaja enam nii vabalt rünnakul tegutseda, ent 22 silma saadi ikkagi kirja ja külalisi hoiti üpris turvalises kauguses.

Kolmas veerandaeg kulges Eesti klubi jaoks siiski paremini. Võõrustajatel ei lubatud vahet suurendada ning Jaan Puideti tabavast kaugviskest vähenes viimaseks neljandikuks kaotusseis 61:68 peale. Oliver Metsalu, Toomas Raadiku ja Eric Schamlzi korvidest tegi TALTECH 9:1 spurdi ning loetud hetked hiljem viis Raadik omad 74:73 ette. Järgmised minutid kulgesid tasavägiselt, aga 2.54 enne lõpuvilet oli Taltech 90:84 ette pääsenud.

Liepaja polnud viimast sõna veel öelnud: Kavas tõi kiirelt neli punkti vastu, millega oli Liepaja kahe punkti kaugusel tagasi. Olulisel hetkel tabas lähiviske Oliver Metsalu, aga Torrance Rowe'i kaugviskest vähendas kodumeeskond vahe ühele punktile. Taltech-i eest tõi seejärel kaks silma Jaan Puidet ning peagi tuli temalt punkt juurde ka vabaviskejoonelt. Liepaja enam lahendusteni ei jõudnud ja Levi Martin Giese pani mängule pealtpanekuga võiduka punkti.

Toomas Raadik viskas Taltech-i parimana 21 punkti ja kogus 9 lauapalli. Levi Martin Giese tegi kaksikduubli 19 punkti ja 10 lauapalliga. Võrdselt 14 silma lisasid Oliver Metsalu ning Jaan Puidet, kellest viimane korjas ka 7 lauapalli. Gregor Arbet sai enda nimele 11 punkti ja 8 lauapalli.

Liepaja poolelt tõi 24 punkti Andraz Kavas. 23 silma said kirja Justin Lamont Johnson ning Eduards Hazners. Torrance Rowe lisas 11 punkti ja 9 korvisöötu.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub teisipäeval, 22. jaanuaril, kui Rapla võtab koduplatsil vastu turniiritabeli teise Riia VEF-i.