Põlva Serviti sai Balti liigas jagu Minski SKA-st

Lõuna-Eesti Postimees
Serviti peatreener Kalmer Musting.
Serviti peatreener Kalmer Musting. Foto: Arvo Meeks / LEPM

Põlva Serviti alistas täna kodusaalis peetud Balti liiga mängus enam kui nelja-aastase pausi järel Minski SKA 29:24 (15:13).

Kaks päeva varem Zaporožje ZTR-ile kaotanud Serviti oli viimati SKA-st üle 2014. aasta novembris. Tänane oli põlvalaste jaoks hooaja teine võit ning A-tugevusgrupis tõusti tiitlikaitsja Riihimäe Cocksiga võrdselt nelja punkti peale. Tõsi, soomlastel on kaks kohtumist vähem peetud. Täna Klaipeda Dragunasele kaotanud ZTR juhib 12 punktiga, SKA-l ja Dragunasel on üheksa silma, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper jätkab punktita, kirjutas handball.ee.

Serviti alustas hästi ning sai Henri Hiiendi ja Kristjan Muuga väravate abil 2:1 ette, kuid jäi peagi 4:7 taha. Kaitses töötati edasi tõhusalt ja 17. minutil vähemuses mängides viis Henri Sillaste põlvalased 9:8 juhtima. Ette rutates võib öelda, et kaotusseisu enam ei jäädudki, ehkki mäng oli veel pikalt võrdne.

Avapoolaja viimase värava viskamise au jäi väravavaht Eston Varuskile, kes tegi seisuks 15:13. Kogenud puurilukk tõusis veelgi suuremasse rolli teisel pooltunnil, mil tegi ridamisi suurepäraseid tõrjeid. 35. minutil tuli Stanislav Holodjuki kiirrünnakust 18:14, ent siis lubati SKA-l 3:0 vahespurdiga vahe minimaalseks vähendada.

Uuesti rebis kodumeeskond turvalisse eduseisu ja sel korral suutis seda hoida. 50. minutil tegi Mathias Rebane seisuks 26:22 ja Serviti jäi kahemehelisse vähemusse. Aga kaitse pidas mõlemal pool nii hästi, et pea seitsme minuti jooksul ei visatud ühtegi väravat. Lõpuminutid möödusid Serviti kontrolli all ja tabelisse kirjutati hooaja teine võit tulemusega 29:24.

Hiiend viskas põlvalaste kasuks seitse, Rebane ja Hendrik Varul neli väravat.

«Lisaks sellele, et rünnakul kerkis liidrirolli Hiiend, oli rõõm näha ka 18-aastast Rebast julgelt ja täpselt mängimas. Aga muidugi olid võtmesõnadeks täna meeskondlik kaitsetöö ja Eston Varusk. Viimane tegi 18 tõrjet ja mitmed neist olulistel hetkedel,» kiitis Serviti peatreener Kalmer Musting.

«Reedega võrreldes suutsime täna endist juba rohkem välja pigistada. Eriti just kaitsetöös, kus me tänavu oleme tihti episoodiliselt ära vajunud. Positiivne on just, et enam-vähem terve mänguaja esinesime stabiilselt. Tabeliseis pole ehk kiita ja viiendalt kohalt on raske tõusta, arvestades, et neljast mängust kolm peame võõrsil,» lisas Musting.