Postimees TV: Doncic tegi NBA-karjääri ühe halvima mängu, Harden pöörases hoos

Silver Tabo
NBA staarhabemiku James Hardeni (vasakul) hullumeelsel hool ei paista lõppu tulevat. Foto: Troy Taormina / USA TODAY Sports

Põhja-Ameerika korvpalliliigas NBA kaotasid 19-aastane Sloveenia imelaps Luka Dončić ja tema koduklubi Dallas Mavericks võõral väljakul tulemusega 99:111 Indiana Pacersi meeskonna liikmetele.

Mavericks kaotas avaveerandi vaid ühe punktiga 23:24 ning läks poolajale 16-punktilises (42:58) kaotusseisus. Ehkki kaks viimast veerandaega võitsid Mavericksi mängumehed vastavalt skooriga 27:26 ja 30:27, siis hirmutavalt lähedale nad kodumeeskonnale ei küündinud ning nii saadi kirja käimasoleva hooaja 25. kaotus.

Tänavu esimest aastat unelmate korvpalliliigas mängival Dončićil oli halb päev, kui tema 14st teele saadetud viskest läbisid korvirõnga vaid kolm. Seejuures ei tabanud ta mitte ühtegi viiest kaugviskest ning kogus viimaks enda arvele algviisikus alustanuna 24 minutiga kaheksa punkti, viis lauapalli, kuus korvisöötu ja kolm blokipunkti. Kehvemini on valitsev Euroopa meister käimasoleval hooajal esinenud vaid 30. novembril toimunud 103:114 kaotusmängus Los Angeles Lakersi vastu, kui ta viskas 32 minutiga kuus punkti.

Kuigi Mavericks kaotas ka eile, siis üleplatsimeheks kerkis ikkagi nende mängumees Harrison Barnes 20 punktiga. Võitjate resultatiivseimana tõi Tyreke Evans 19 punkti ning leedulane Domantas Sabonis ja Darren Collison lisasid võrdselt 16 silma.

Uskumatus hoos jätkas aga Houston Rocketsi staarmängija James Harden, kelle 48 punkti, kaheksa lauapalli ja kuus korvisöötu aitasid kodumeeskonnal alistada lisaajal tulemusega 138:134 Los Angeles Lakersi ametivennad. Ühtlasi oli tegu 19. järjestikuse kohtumisega, kus Harden loobib vähemalt 30 punkti. Selles arvestuses jääb temast ettepoole vaid legendaarne Wilt Chamberlain, kes suutis pöörast seeriat katkematult jätkata kuni 65. mänguni.

Eric Gordon panustas võitjate kasuks 30 punktiga ning endiselt LeBron Jamesita mängiva Lakersi parimana tõi Kyle Kuzma 32 silma.

Suure võidu teenisid aga Toronto Raptorsi korvpallurid, kes alistasid 29 punktiga tulemusega 119:90 Memphis Grizzliese mängumehed. Võitjate parimana kogus tänavuse hooaja suurima punktisaagi Danny Green, kes viskas 24 punkti, tabades kolmandal veerandajal koguni seitse kolmepunktiviset. Serge Ibaka lisas 18 ja Pascal Siakam 17 punkti. Grizzliese resultatiivseimana tõi Jaren Jackson Jr. 16 punkti.