Chelsea seljatanud Arsenali keskkaitsjad kombineerisid eriskummalise värava

Kris Ilves
, reporter
Londoni Arsenali kapten Laurent Koscielny (paremal) lõi 2:0 värava õlaga.
Londoni Arsenali kapten Laurent Koscielny (paremal) lõi 2:0 värava õlaga. Foto: ANDY RAIN / EPA

Londoni Arsenal alistas Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 23. voorus koduväljakul skooriga 2:0 linnarivaal Chelsea.

Arsenali mõlemad väravad sündisid esimesel poolajal. Juba 14. minutil realiseeris Alexandre Lacazette tabamuseks Hector Bellerini söödu ja kuus minutit enne poolajavilet sahistas võrku Laurent Koscielny. Seejuures oli Koscielny värav eriskummaline (vaata väravat siit), kui prantslase keskkaitsepartneri Sokratis Papastathopoulose ülepuusakauglöök ebaõnnestus ja Koscienly seejärel palli õlaga võrku suunas.

Teisel poolajal kumbki meeskond sihile ei jõudnud, kuid Arsenal kaotas paremkaitsja Bellerini, kes tegi pealtnäha süütus olukorras põlvele haiget ja hispaanlane viidi kanderaamiga väljakult minema.

Arsenali paremkaitsja Hector Bellerini mäng lõppes teisel poolajal põlvevigastuse tõttu. Foto: ANDY RAIN / EPA

Kaotusest hoolimata edestab kolmandal kohal olev Chelsea (47 punkti) Arsenali (44) kolme punktiga. Arsenaliga samal pulgal on Ole Gunnar Solskjæri juhendamisel seitsmenda järjestikuse võidu (sealhulgas üks karikamäng) teeninud Manchester United (44), kuid parem väravate vahe annab eelise Londoni meeskonnale.

Inglismaa kõrgliiga tabelitipp: Liverpool 60 punkti (23 mängust), Manchester City 53 p (22), Tottenham Hotspur 48 p (22), Chelsea 47 p (23), Arsenal 44 p (23), Manchester United 44 p (23).