Metskitsede arvukus põhjustab pahandust nii metsas, põllul kui ka liikluses

Kelly Olesk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Metskitsed on ohtlikud liikluses, tihti jääb autotee kitsede trajektoorile, mistõttu tuleb neil teed ületada ning juhi tähelepanematuse tõttu võib see olla ohtlik. 
Metskitsed on ohtlikud liikluses, tihti jääb autotee kitsede trajektoorile, mistõttu tuleb neil teed ületada ning juhi tähelepanematuse tõttu võib see olla ohtlik. Foto: Marko Saarm / Sakala

Laupäeval oli Tartus Roopa tänava piirkonda eksinud kaks metskitse ehk kapra ja hoovi lõksu jäänud. Metskitsedele ruttasid appi päästjad, kes avasid aia konstruktsioonid ja suunasid kitsed mööda raudteed linnast välja. Ka pühapäeval tuli päästjatel aidata kits tagasi loodusesse, sest Elvas Uuta teel oli loom jalgupidi varbaia vahele kinni jäänud.

Metskitse toiduks on põhiliselt rohttaimed, talvel süüakse lehtpuude võrseid ja koort, metsas ka noorte kuuskede võrseid. Ka kärbib kaber talvel puukeste latvu. Sokud vigastavad puid sarvi vastu tüve või oksi nühkides.

Kui 2013. aastal hukkus jahipiirkonna kasutajate andmetel liikluses 1128 metskitse, siis 2017. aastal oli neid liikluses hukkunud kaks ja pool korda rohkem ehk 2849.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles