Linnameeskond alustas taliturniiri kaotusega

Kuido Saarpuu
Jalgpall. Foto on illustreeriv.
Jalgpall. Foto on illustreeriv. Foto: Caro/ScanPix

Paide linnameeskond pidi taliturniiri avamängus tunnistama FC Flora 2:0 paremust, mõlemad väravad löödi poolaegade lõpus.

Paide poolel alustasid mängu katseajal viibiv Hispaania keskkaitsja Mikel Gurrutxaga ja Gambia noortekoondise äärekaitsja Muhammed Sanneh, samuti hooaja eel meeskonda täiendanud Alassana Jatta, Mait Toom ja Karl Mööl.

Kohtumine algas tuliselt ja juba avaminutil sai Toom teha korraliku tõrje. Teisel pool platsi sai korraliku pealelöögiga hakkama Jatta. Mäng oli oodatult rabe, sest mõlemal meeskonnal on käsil raske ettevalmistusaeg.

Paide parima võimalusena ei suutnud Henri Välja väravaesisel palli võrku lükata. Floral oli šansse mõnevõrra rohkem: korra tabati latti, Toom tegi ühe hea jalatõrje, kuid 41. minutil haarasid rohesärgid siiski eduseisu.

Vlasi Sinjavski mängis vasakul äärel esmalt üle Mööli, seejärel Kristjan Peldi ning terava palli värava suunas lükkas õnnetult võrku vasakkaitses muidu väga korraliku partii teinud Sanneh.

Teisel poolajal vahetas peatreener Zahovaiko plaanitult pea kogu koosseisu välja, vaid Gurrutxaga sai veel 45 minutit oma oskusi näidata.

Aktiivselt sekkus ründesse Paide värskeim täiendus Andre Järva, kelle söödule ei ulatunud napilt jalga vastu panema Paidega treeniv Kevin Kauber.

83. minutil luhtas Flora puurivahi Kristen Lapa hiilgav tõrje ja värava latt paidelastel seisu viigistamise.

Kui ei löö ise, lüüakse sulle: 86. minutil tegi Herol mitmele linnameeskonna mehele ära ja virutas Rene Merilole püüdmatult posti kõrvale 2:0. Laupäeval mängib Paide linnameeskond FC Kuressaarega. (JT)