Korvpallurid said Lätis valusa kaotuse, uuelt leegionärilt kaks silma

Pärnu Sadama korvpallimeeskond.
Pärnu Sadama korvpallimeeskond. Foto: Urmas Luik

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teenis hooaja kümnenda kaotuse, kui võõral väljakul jäid  lõpuheitluses alla liigatabelis tagapool asuvale Valmierale.

Kuna Eesti-Läti ühisliigas jääb põhiturniiri lõpuni veel kümmekond mängu, on iga matš kulla hinnaga, et suvepealinna sats pääseks ihaldusväärsele play-off'i kohale ehk kaheksa hulka. Kolmapäeval alistati liigatabelis tahapoole jääv Läti Ülikool 82:64.

Täna kaotasid pärnakad nii avaveerandi (14:17) kui ka poolaja (39:41). Heas hoos oli poolajapausiks 14 silma kogunud Demetre Rivers. Eile tiimiga liitunud keskmängija Ionnis Tozios pääses esimesel poolajal platsile neljaks minuks, kuid skoori ei avanud. 208sentimeetrise kreeklase statistikasse kanti üks viskeblokeering.

Poolajapausilt naastes alustasid paremini lätlased, kes tegid viie minutiga 14:4 spurdi ja pääsesid 55:43 ette. Enne otsustavat veeranditki oli jäme ots lõunanaabrite käes (65:54). Viimasel veerandajal tulid pärnakad Saimon Suti, Mihkel Kirvese ja Riversi korvidest viie minutiga vaid kahe punkti kaugusele (68:70) ja 100 sekundit enne lõpuvilet pääseti Riversi kahesest juhtimagi (73:72).

Mängu kulminatsioon saabus kümme sekundit enne normaalaja lõppu, kui 75:75 viigiseisul tehti Valmiera tagamängijale Janis Kaufmanisele viga. Kaufmanis tabas vabaviskejoonelt mõlemad visked. Viimasel rünnakul Suti kaugvise ei läinud sisse ja nii sai Sadama korvpallimeeskond valusa 75:77 kaotuse.

Pärnu resultatiivsemad olid Rivers ja Kirves 19 punktiga. Henri Wade-Chatman panustas 15 silmaga. Toziose kontole kogunes 9,5 minutiga kaks silma, üks lauapall ja üks blokk. Valmiera poolelt kerkis 23 punktiga üleplatsimeheks Kaufmanis.

Sadam asub liigatabelis üheksandal, Valmiera 12. kohal.