Soome seljatati, kuid praak vajab väljaravimist

Kristjan Jaak Kangur
Gert Kams, kaptenipael käel, avas skoori ja tüüris Eesti võidule. FOTO: Jana Pipar/EJL Foto: Jana Pipar/EJL

Aasta avalöök kaugel Kataris tõi Eesti koondisele võidurõõmu, ent peatreenerile Martin Reimile ka piisavalt mõtteainet. Esmalt olulisemast: viimased kolm mängu Soomele kaotanud ja väravat löömata pea norus platsilt lahkunud Eesti võitis põhjanaabreid Dohas 2:1.

Võit ei tulnud seejuures õnnega pooleks nagu näiteks sügisel Kreekas, vaid tänu kahele ilusale väravale. Esmalt keerutas Gert Kams 35. minutil võrku ilusa karistuslöögi ja 62. minutil lõpetas Henri Anier terava nurga alt väravaga osava kombinatsiooni, mida aitasid vormistada Sander Puri ja Mark Oliver Roosnupp.

Viimasel veerandtunnil Eesti väsis ning kümmekond minutit enne lõppu suskas Rasmus Karjalainen mõnelt meetrilt ühe värava tagasi. Samal mehel oli lõpuhetkedel hea võimalus viigistadagi, kuid terve mängu jooksul head tõrjetööd näidanud Sergei Lepmets püüdis palli. Eesti ridades said A-koondise debüüdi kirja koguni viis meest: algkoosseisu kuulusid Henrik Pürg, Robert Kirss ja Rasmus Peetson, vahetusest sekkusid Markus Poom ja Tristan Koskor. Lisaks katsetas Reim tavapärast äärekaitsjat Taijo Tenistet keskkaitsja rollis.

Võidust hoolimata oli Reim pärast kohtumist telefonitsi Eesti ajakirjanikega vesteldes pigem seda meelt, et nägi palju parandamisväärset. Ennekõike jäädi Soomele alla pallivaldamises, ründeteravus piirdus valdavalt vasturünnakutega.