Blogi: viiele mehele debüüdi andnud Eesti alustas aastat magusa võiduga Soome üle

Gert Kams viis Eesti koondise ilusast karistuslöögist juhtima ja pani võidule aluse. Foto: Jana Pipar/EJL

Eesti meeste jalgpallikoondis alustas uut aastat Katari pealinnas Dohas, kohtudes maavõistlusmängus Soomega. Avapoolaja võitis Eesti tänu kaptenipaela kandnud Gert Kamsi 35. minuti ilusale karistuslöögile 1:0, teisel poolajal kasvatas Henri Anier pärast Mark Oliver Roosnupu head söötu edu. Soome lõi küll kümmekond minutit enne lõppu ühe värava tagasi, kuid Eesti pidas kaitses vastu ja võttis 2:1 võidu. Koondisedebüüdi said tänases mängus kirja Henrik Pürg, Rasmus Peetson, Robert Kirss, Markus Poom ja Tristan Koskor. Teisipäeval kohtub Eesti kell 18.45 samuti Dohas Islandiga.

Enne mängu:

Tänane kohtumine toimub Khalifa nimelisel staadionil, mis on üks 2022. aastal jalgpalli MMi võõrustavatest mänguväljakutest.

Eesti ja Soome on ajaloos omavahel kohtunud 34 korral, millest põhjanaabrid on võitnud 17 ja Eesti seitse matši. Kümnel korral on vastasseis lõppenud viigilise tulemusega. Viimati kohtusid naaberiigikoondised omavahel eelmisel aastal, kui Rahvuste liigas kuulusime ühte alagruppi. Nii septembri alguses Turus kui ka oktoobri keskel Tallinna Lilleküla staadionil toimunud kohtumisest väljusid 1:0 võiduga soomlased.

Kui täna lähme vastamisi Soomega, siis juba teisipäeval ehk 15. jaanuaril kohtume algusega kell 19 Islandiga. Peatreener Martin Reim kasutab tavapäraselt aasta alguses toimuvaid kohtumisi eeskätt selleks, et panna proovile mitmeid mängijaid, kes alles püüavad üle koondise lävepaku astuda. Samuti on tegu ainsate ja viimaste maavõistlusmängudega enne märtsis algavat EM-valiksarja, kus Eesti kuulub C-alagruppi koos Saksamaa, Hollandi, Põhja-Iirimaa ja Valgevenega.

«Otsime pigem nooremaid nägusid, kes suudaks koondise taset mingi hetke pärast ka kõrgemale viia,» sõnas Reim, kes ongi üritanud igale positsioonile panna vähemalt ühe noorema mängumehe, kes võiksid lähitulevikus hetke põhimängijatele juba kannale astuda. Nii võivad Dohas debüüdi teha koguni kuus eestlast: Markus Poom, Henrik Pürg, Märten Kuusk, Rasmus Peetson, Tristan Koskor ja Robert Kirss.