Colts kannatas Texansi lõpuspurdi välja ja edenes play-offis järgmisesse ringi

Viljar Voog
Margus Hunt Houston Texansi mängujuhti Deshaun Watsonit ahistamas.
Margus Hunt Houston Texansi mängujuhti Deshaun Watsonit ahistamas. Foto: Troy Taormina/USA Today Sports/Scanpix

Indianapolis Coltsi ja Houston Texansi kohtumine NFLi play-offis oli kui täiuslik torm: Colts näitas teravat ründe- ja kindlat kaitsemängu ja kuigi Texansi kaitsjad olid adekvaatsel tasemel, siis ründajad aina puterdasid. Külalismeeskonna Coltsi võidunumbrid 21:7 ei kirjelda täielikult nende mängulist üleolekut.

Colts võitis avaveerandi 14:0 ja võinuks tegelikult rohkemgi skoorida, kuid punktid jäid iluvigade taha. Poolajale mindi juba külaliste 21:0 eduseisus. Teisel mängupoolel sai seljaga vastu seina Texans oma mängu lõpuks enamvähem käima, kuid vahe ja nõutud riskid olid liiga suured ja neist ei saanud viiendat meeskonda NFLi ajaloos, kes play-offis vähemalt 21-punktilisest kaotusseisust välja tulnud.

Margus Hundi statistikasse kanti täna kolm vastase mahatõmbamist. Ja karjääri esimene play-offis saadud võit. Lisaks jäi eestlasel millimeetritega puudu hooaja esimesest blokeeritud pealelöögist.

Järgmises kohtumises sõidab Colts järgmisel laupäeval Eesti aja järgi 11.35 külla AFC konverentsi põhihooaja võitjale Kansas City Chiefsile, kes sel nädalal väljakul käima ei pidanud. Tiitlimatši ehk Super Bowli mõttes on tegu veerandfinaaliga.